Reklama

Data premiery next-genów – jaka będzie moc nowych konsol?

Data premiery next-genów to temat pełny zmyślonych informacji. Tym razem mamy jednak pewniejsze źródło.

Premiera nowych konsol coraz bliżej. Weszliśmy już w okres, w którym co jakiś czas będzie wyciekała drobna informacja o nowych konsolach. Nie wierzcie jednak we wszystko, co ktoś napisze. Już teraz pełno jest zmyślonych informacji o nowych sprzętach lub “wycieków” zdjęć nowych padów. Takich jak np. to okropieństwo poniżej.

Czytaj też: Możecie już zagrać w The Elder Scrolls: Blades na Androidzie

Jason Schreier to jednak postać, której można ufać. Redaktor Kotaku ma mnóstwo branżowych kontaktów i nie raz udowadniał, że jego informacje były prawdziwe. Gdy w 2018 roku pisał, że konsole na pewno pojawią się w 2020, to wiele osób mu nie wierzyło. Już wiemy, że na 100 procent nowy sprzęt nie pojawi się w tym roku. Co nowego zdradził na Schreier?

Według jego informacji – nic się nie zmieniło i nowy sprzęt zadebiutuje w 2020 roku. To jednak nie wszystko czego dowiedział się redaktor. Podobno devkity są już dostarczone producentom, jednak wciąż jest to dość mała liczba osób, a ponadto – ograniczona nawet w obrębie studia. Podawany jest tutaj przykład DICE, które już teraz bawi się nowymi sprzętami. Nie oznacza to, że całe studio zna specyfikacje konsol. Tylko kilku inżynierów bawi się kolejną generacją, a reszta ekipy nie ma do niej dostępu.

Firmy aktualnie badają możliwości nowych sprzętów i mają za jakiś czas, gdy będzie na to zgoda, przedstawić sprzęt reszcie. Jak widać, raczej nie możemy liczyć na duży wyciek. Bardzo mało osób zna nowe sprzęty, a kary za zdradzenie o nich informacji są zapewne przeogromne. Jason zdradził jednak jeszcze jedną rzecz…

Chodzi tutaj o to, czy Sony i Microsoft powinny obawiać się Google Stadia? W końcu nowa usługa Google zaoferuje moc na poziomie 10,7 teraflopów. To więcej niż kombinacja Xboksa One X i PlayStation 4 Pro. Jak się okazuje – zarówno PlayStation 5 jak i najmocniejszy Xbox z serii Scarlett będą potężniejszymi sprzętami.

Czytaj też: Główny twórca Stadia o tym, jak usługa Google przewyższa jakikolwiek lokalny sprzęt

Źródło: wccftech.com