Reklama
aplikuj.pl

Dawn Silver Bullet będzie gratką dla kolekcjonerów

Dawn Silver Bullet, Rolls Royce, kolekcjonerski Dawn, Rolls Royce Dawn

Rolls-Royce ma ciągle w swojej ofercie model Dawn, który prawdopodobnie jest jednym z najstarszych dostępnych samochodów tej firmy i dlatego właśnie otrzyma specjalne wydanie.

Luksusowa marka poinformowała właśnie, że planuje stworzyć wyjątkowy model Dawn Silver Bullet w ramach świeżej serii Collection Car. Dlatego właśnie otrzymaliśmy teaser tego cacka, które już wygląda obiecująco.

Rolls wyjaśnia, że ​​ta limitowana edycja kabrioletu czerpie inspirację z „legendarnych roadsterów z lat dwudziestych” i próbuje uchwycić „beztroską postawę tych odległych dni w odważnym, współczesnym wyrazie zaprojektowanym dla dzisiejszych nonkonformistów i poszukiwaczy przyjemności”.

Najważniejszą cechą pojazdu jest ponoć (via Motor1) tak zwany element Aero Cowling, który „zmienia wizerunek wysokiej sylwetki samochodu, zwiększając poczucie prędkości”. Kabina z kolei oferuje nowoczesną mieszankę materiałów i elementów konstrukcyjnych.

Rolls-Royce chce, aby ten nowy kabriolet połączył nostalgię z „wyrafinowaną innowacją przyszłości”, dzięki czemu Dawn Silver Bullet Collection to ponadczasowy projekt i idealna platforma, z którą „można doświadczyć najlepszych podróży na całym świecie”. Niewielu go jednak zasmakuje, bo cena tych samochodów jest nieznana, a nakład produkcyjny sięgnie 50 egzemplarzy.