WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

DAZN zmierza do Polski. To taki Netflix, tylko ze sportem

DAZN zmierza do Polski. To taki Netflix, tylko ze sportem

Platforma DAZN rozszerza swój zasięg o kolejne kraje. W grupie ponad 200 państw znajdzie się również Polska. DAZN to platforma streamingowa, które zamiast filmów i seriali stawia głównie na transmisje imprez sportowych. Na pierwszy ogień pójdzie boks.

DAZN stawia na boks

Platforma DAZN została uruchomiona w sierpniu 2016 roku w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Japonii. W pierwszej fazie światowej ekspansji, która obejmie ponad 200 państw, twórcy platformy skupią się głównie na anglojęzycznym serwisie poświęconym boksowi.

To z góry zaplanowana strategia, poprzedzona inwestycjami z ostatnich dwóch lat. DAZN ma prawa do transmisji największy firm promujących boks, takich jak Golden Boy Promotions, Matchroom Boxing USA oraz GGG Promotions.

Wiceprezes DAZN Joseph Markowski o ofercie serwisu mówi:

Od startu w 2016 roku obserwujemy znaczne zainteresowanie naszymi najważniejszymi wydarzeniami, zarówno wśród międzynarodowych kibiców, jak i potencjalnych partnerów. To niewątpliwie wpłynęło na podjęcie decyzji o wykorzystaniu naszej oferty walk bokserskich w celu dalszej ekspansji. Zbudowanie świadomości marki DAZN jako lidera w dziedzinie sportów walki to zaledwie pierwszy krok. Trudno wyobrazić sobie lepszą inaugurację serwisu DAZN na ponad 200 rynkach niż walka Canelo w trakcie Cinco de Mayo.

Oprócz imprez sportowych na żywo, DAZN zaoferuje bogate archiwum walk oraz oryginalnych produkcji własnych, skupionych na życiu sportowców.

W innych krajach DAZN transmituje m.in. gale MMA i mecze baseballu.

DAZN będzie dostępny na wszystkich urządzeniach

Dzięki specjalnej aplikacji DAZN będzie można oglądać praktycznie wszędzie. Na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu. Na czele ze smartfonami, tabletami, komputerami, telewizorami i konsolami do gier.

Zapewne jeśli dysponujemy nowoczesną lodówką z Androidem, tam również obejrzymy boks na żywo.

Testy dostępne dla wszystkich. Ile to będzie kosztować?

Dla osób zainteresowanych sprawdzeniem możliwości serwisu DAZN powstała specjalna wersja beta dostępna pod adresem DAZN.com. Po zarejestrowaniu się będzie można otrzymać specjalne zaproszenia do przetestowania serwisu, które zostaną wysłane jeszcze w tym miesiącu.

Nie wiadomo jeszcze ile DAZN będzie kosztować w Polsce. Cennik ma zostać udostępniony w najbliższych tygodniach.

W innych krajach serwis kosztuje 19,99 dolarów miesięcznie, a w momencie startu promocyjna cena wynosiła 9,99 dolarów. Jeśli ceny na polskim rynku zostaną przeliczone 1:1, nie wróżę wielkich sukcesów.