Reklama
aplikuj.pl

Definitywny koniec E3? Sieciowa wersja imprezy ma się nie odbyć

e3

Pojawiły się nowe wieści na temat tegorocznego E3. Jak się okazuje – wydarzenie dla graczy może się w tym roku w ogóle nie odbyć.

E3 2022 nie odbędzie się?

E3 było corocznym świętem graczy, gwarantując nam kilka dni ważnych ogłoszeń gier. Cały świat interesujący się grami wideo śledził transmisje na żywo i choć niektóre konferencje sprawiały, że łapaliśmy się za głowy, zastanawiając się po co ktoś zapraszał nas na nudny pokaz, to jednak było też wiele ciekawych pokazów.

E3 2022 miało być inne, ponieważ już teraz wiedzieliśmy, że impreza nie odbędzie się w fizycznej wersji. Okazuje się jednak, że i planowane przez Entertainment Software Association wydanie targów w formie cyfrowej może się w tym roku nie odbyć.

Czytaj też: Remaster GTA 5 z problemami, a Rockstar ośmiesza się na Twitterze

Informator Jeff Grubb od dłuższego czasu dostarcza daty premier danych wydarzeń i w ostatnim komunikacie poinformował, iż istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że E3 nie odbędzie się również w wydaniu online. Co zamiast tego? Geoff Keighley, który organizuje od czasu covidu masę wydarzeń growych (lub je po prostu prowadzi) zamierza w tym roku ponownie powrócić ze swoim Summer Game Fest, czyli zrzeszając na przestrzeni wielu dni wiele wydarzeń growych, dzięki czemu pod względem zapowiedzi lato zapowiada się… gorąco. Tegoroczne Summer Game Fest zostało już wstępnie ogłoszone i jest wiele prawdopodobne, że twórcy gier wolą terminy proponowane przez Geoffa Keighley, a nie sztywny termin E3.

Co jeszcze oprócz Summer Game Fest?

Jakie wydarzenia growe czekają na nas w 2022 roku. Jeff Grubb aktualnie zwraca uwagę na takowe terminy:

  • 27 styczeń – Wydarzenie podczas, którego ujawniona zostanie nowa zawartość do The Elder Scrolls Online
  • 22-24 luty – Konferencja DICE dla deweloperów gier. (Nie mylić z twórcami Battlefielda)
  • 21-25 marca – Game Developer Conference
  • 4 maja oraz 26-29 maja– święta fanów Gwiezdnych Wojen
  • Wiosna – Kingdom Hearts 20th Anniversary Event oraz pokaz nowego zwiastuna Final Fantasy XVI
  • Czerwiec – początek Summer Game Fest
  • Sierpień – Gamescom

Zasady organizacji E3 przez Entertainment Software Association mają nie podobać się coraz większej liczbie wydawców, więc istnieje takowa możliwość, iż legendarna impreza zniknie na zawsze.