Reklama
aplikuj.pl

Remaster GTA 5 z problemami, a Rockstar ośmiesza się na Twitterze

gta 5

Co się dzieje z odnowionym GTA 5, które budzi ogromne kontrowersje? Temat aktualizacji do trylogii remasterów również ucichł. Rockstar znów podpada graczom.

Odnowione GTA 5 z problemami

Początkowo Rockstar obiecywał, że odnowione Grand Theft Auto V w rozszerzonej i ulepszonej wersji z nowymi funkcjami i zawartością ukaże się na nowej generacji konsol w 2021 r. To były jednak informacja podawane nam jeszcze w czerwcu 2021, a od tego czasu twórcy mieli sporo czasu na dostosowanie gry na PlayStation 5, Xbox Series X i Xbox Series S. Następnie poinformowano jednak, że tytuł ukaże się jednak dopiero w marcu 2022 roku.

Oficjalnie plan dalej jest utrzymywany, a Rockstar zapowiada, że wersje GTA V na nowej generacji będą mogły pochwalić się usprawnieniami technicznymi, dopracowaną grafiką i lepszą wydajnością, które w pełni wykorzystają najnowszy sprzęt. Gra będzie piękniejsza i płynniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Czytaj też: Vanguard słabo się sprzedaje, więc nadciąga Call of Duty Modern Warfare 2

Dla olbrzymiej i aktywnej społeczności Grand Theft Auto Online z całego świata podróż przez dynamiczny i współdzielony świat GTA Online będzie toczyć się dalej na nowej generacji konsol z kolejnymi aktualizacjami, w tym nową zawartością GTA Online dostępną wyłącznie na nowych konsolach i PC.

Okazuje się jednak, że te plany mogą już być nieaktualne. Jeden z informatorów donosi bowiem, że Rockstar napotyka problemy z przenoszeniem gier na nowe konsole Sony i Microsoftu przez co premiera prawdopodobnie nie odbędzie się w marcu i Rockstar planuje przeniesienie premiery na kwiecień lub maj. Firma miała początkowo zamiar w prostu sposób przeportować grę na nową generację, ale z czasem plany zmieniono i postanowiono projekt rozwinąć, a to wydłużyło prace, które ostatecznie się skomplikowały.

Trylogia GTA bez patchy

Druga sprawa, w której Rockstar milczy, to kwestia aktualizacji GTA The Trilogy. Odnowione Grand Theft Auto 3, Grand Theft Auto Vice City i Grand Theft Auto San Andreas po nieudanej premierze miały być szybko patchowane przez nowych twórców oraz ekipę z Rockstara. W efekcie otrzymaliśmy kilka dobrych aktualizacji, ale od tamtej pory w temacie łatek nastała cisza, mimo tego, że obiecywano wiele zmian.

Czytaj też: Design God of War na PC zmusza niektórych do używania modów

Gracze dopytują pomoc techniczną Rockstara w sprawie dalszych zmian w trylogii, ale nie otrzymują żadnej odpowiedzi. Jeden z graczy postanowił ośmieszyć firmę i pod pytaniem pewnego gracza o stan GTA The Trilogy poprosił o pomoc w wykonaniu mikrotransakcji. Reakcja Rockstara była natychmiastowa.

https://twitter.com/IndexMK2/status/1482418539382329347?s=20