WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Jaguar Land Rover chce oszukiwać nasze ciało podczas jazdy samochodem

Ruch to ponoć zdrowie, ale to, że przemieszczamy się od punktu A do punktu B wcale nie znaczy, że będziemy zdrowsi. Nie w samochodzie.

Każdy z Was pewnie zna skutki zbyt długiego przesiadywania na swoich czterech literach. Tak jak długie siedzenie przed komputerem, tak podróże za kółkiem i jako pasażer mogą powodować problemy zdrowotne. Wszystko przez bezczynność sporej części mięśni podczas siedzenia i na to właśnie sposób ma marka Jaguar Land Rover.

Planuje ona bowiem rozwiązać ten problem poprzez „oszukiwanie naszego organizmu”. Wszystko sprowadza się do siedzenie, które delikatnie porusza biodrami pod człowiekiem za sprawą siłowników w ramach ruchu znanego jako „oscylacji miednicy”.

Według firmy może to pomóc oszukać mózg, który uzna, że w rzeczywistości ktoś się porusza, co prowadzi do złagodzenia szkodliwych skutków przesiadywania zbyt długo na pupie. Pozostaje nam zastanawiać się, jak zareagujemy na kogoś w samochodzie, kto będzie wykonywał zastanawiające ruchy swoją dolną częścią ciała.