WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

DeLorean potwierdził plany produkcji DMC 12 w nowoczesnym wydaniu

DeLorean DMC 12, którego znamy głównie za sprawą serii filmów „Powrót do przyszłości” prawdopodobnie powoli wtacza się do produkcji i to po 37 latach.

W 2016 roku amerykańska firma DeLorean Motor Company ogłosiła, że ​​skonstruuje limitowaną serię „nowych” DMC 12 przy użyciu starych zapasów. Wszystko dzięki ustawie z 2015 roku, która pozwoliła małym firmom montować 325 samochodów rocznie, które nie muszą spełniać nowszych przepisów bezpieczeństwa.

Ustawa była kluczem, ale okazała się niespecjalnie owocna, kiedy to amerykański Krajowy Urząd ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) nie przedstawił wytycznych do złożonego przez firmę wniosku, który miał wejść w życie do grudnia 2016 roku.

Ostatnio coś w tej prawnej sprawie jednak się ruszyło, a dziś dowiedzieliśmy się (via A New Post), że DeLorean rzeczywiście planuje solidne przeprojektowanie modeli DMC-12 i rozpoczęcie produkcji. Ogłosił to wiceprezes firmy, James Espey, twierdząc oficjalnie, że DeLorean już pracuje nad nową wersją kultowego model z myślą o obecnych standardach.

Nowe DMC-12 prawdopodobnie otrzymają nowoczesny silnik o mocy od 300 do 350 koni mechanicznych, a także ulepszone wnętrze z nowoczesną technologią. Ich cena powinna sięgać 100 tysięcy dolarów, a firma prawdopodobnie będzie produkować od jednego do dwóch samochodów tygodniowo.