Reklama

Deweloperzy Overwatch 2 niezadowoleni z monetyzacji gry

overwatch 2

Blizzard będzie starał się wprowadzać zmiany do systemu progresji i monetyzacji Overwatch 2. Autorzy gry szczerze przyznają, że nie do końca wszystko sprawdza się, jak powinno.

Nowy producent wykonawczy Overwatch 2

Jared Neuss, nowy producent wykonawczy Overwatch 2 postanowił podzielić się planami dotyczącymi rozwoju gry. Deweloper przed ogłoszeniem zmian, porusza jednak bardzo ważną kwestię.

Czytaj też: Call of Duty Warzone 2 bierze przykład z Fortnite

Najpierw jednak krótka informacja: dzielenie się planami przed ich zrealizowaniem jest ryzykowne. Tworzenie stale rozwijanej gry, takiej jak Overwatch 2, wymaga ciągłego żonglowania pilnymi potrzebami graczy, długoterminowymi zamierzeniami i aktualnymi problemami. Łatwiej i bezpieczniej jest mówić o pracy, gdy jest ona prawie skończona i gotowa do dostarczenia. Mimo to uważam, że dzielenie się naszymi przemyśleniami na wczesnym etapie jest właściwe i pozwoli nam osiągnąć dialog między zespołem deweloperskim a społecznością.

Co się zatem zmieni w grze?

Nagrody i postęp w Overwatch 2

Blizzard cieszy się, że dzięki przejściu na model darmowy Overwatch 2 zyskało dużą liczbę nowych graczy na całym świecie. Autorzy wiedzą jednak, że ta zmiana była duża i przyniosła ze sobą nowy model biznesowy oraz nowe systemy odblokowywania bohaterów i zdobywania skórek.

Mógłbym wiele powiedzieć na ten temat, ale myślę, że dobrze rozpocząć od przyznania, że nie jesteśmy w pełni zadowoleni z tego, jak wszystko wygląda. Jest wiele rzeczy, które nam się podobają – ukończenie kilku codziennych lub tygodniowych wyzwań albo zdobycie czegoś nowego dla ulubionego bohatera to wspaniałe uczucie! Jednak zdajemy sobie również sprawę z tego, że dzisiejszy stan wymaga poprawy i na tym musimy się skupić.

Czytaj też: Dead Island 2 opóźnione. Nawet deweloperzy są zawiedzeni

Czego zatem spodziewać się po przyszłości Overwatch 2?

Krótkoterminowo

W sezonie 2 zmieniliśmy nieco nagrody, aby każde wydarzenie miało do zdobycia skórkę, a także inne nagrody ozdobne, które już dajemy. Zamierzamy również kontynuować program nagród Twitch Drops, abyście mogli zdobywać skórki i gadżety w grze poprzez wspieranie ulubionych twórców. Mamy długoterminowe plany, ale w tej chwili zależy nam, aby nadchodzące sezony były bardziej satysfakcjonujące niż sezon 1.

Długoterminowo

Od sezonu 3 planujemy wprowadzić zmiany w Karnecie Bojowym, ciekawsze wyzwania oraz bardziej ekscytujące systemy progresji. O niektórych z tych zmian będziemy mogli powiedzieć już wkrótce, ale inne wymagają więcej czasu.