Reklama
aplikuj.pl

Deweloperzy wielbią PS5 za to jak wspaniale się na niej pracuje

sony, ps5

Dobre wieści dla graczy. Ci, którzy tworzą gry nie mogą się nachwalić nowej maszynki Sony.

Jakie było PS3? Specyficzna architektura tego sprzętu może i wyglądała na papierze imponująco, ale w praktyce deweloperzy rzucili nie jednym kurcze podczas tworzenia gier na to urządzenie. PS4 to wszystko zmieniło i postawiło na bardziej komputerową architekturę.

Niektórzy bali się co będzie z PS5. Mark Cerny uspokajał, że przeleciał cały świat rozmawiając z twórcami gier, aby dowiedzieć się czego potrzebują. Na podstawie rozmów zaplanował nowe urządzenie, a my mogliśmy tylko wierzyć na słowo, że jest OK.

Czytaj też: Capcom tak się skupił na Devil May Cry 5: Special Edition, że zapomniał o PC

Teraz jednak ekipa Digital Foundry przepytała wielu deweloperów jak to jest z tym PS5 i okazuje się, że Cerny wykonał robotę wzorowo. Richard Leadbetter powiedział, że każdy jeden deweloper, z którym rozmawiał o tworzeniu gier na PS5 nie mógł się nachwalić jak doskonale się na tym sprzęcie pracuje.

Podobno PS5 jest tak stworzono, że można wziąć wszystkie z PS4, w tym narzędzia i po prostu zacząć skalować to do mocy PS5. Żadnej filozofii tutaj nie ma. Entuzjazm wśród twórców jest tak wielki, że Sony może być spokojne o jakość portów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News