Reklama

Piekło zamarzło. Diablo Immortal na PC!

diablo immortal

Tego nie mogliście się spodziewać. Diablo Immortal nie będzie tytułem, który trafi tylko na urządzenia mobilne. Deweloperzy zapowiedzieli premierę na PC i ogłosili datę wydania produkcji.

Platformy i data premiery Diablo Immortal

Blizzard oficjalnie ogłosił, że Diablo Immortal zadebiutuje 2 czerwca na PC oraz systemach iOS oraz Android. To właśnie wtedy poszukiwacze przygód z większości regionów (gracze z regionu Oceanii zagrają trochę później) chwycą za broń i rzucą się do walki przeciw demonicznym siłom Skarna, Władcy Potępienia, poznając przy tym wydarzenia z okresu pomiędzy Diablo II a Diablo III.

Blizzard chwali się, że tytuł brał sobie opinie zdenerwowanych graczy do serca i przygotowywał produkcję, które sprawdzi się zarówno podczas mobilnej rozgrywki, jak i na PC. Deweloperzy podkreślają, że Immortal to również pierwsza gra z serii Diablo z gatunku MMOARPG, co pozwoli wam komunikować się z innymi graczami i razem z nimi odkrywać świat w sposób zupełnie nowy dla tego uniwersum.

Czytaj też: Najnowsza aktualizacja Battlefield 2042 powoduje epilepsję

Diablo Immortal umożliwi wam granie na różne sposoby, a to dzięki obsłudze kontrolera na PC oraz urządzeniach mobilnych. Od czasu zamkniętych beta-testów zmieniono funkcję sterowania kontrolerem w taki sposób, by gracze mogli korzystać z menu przy użyciu swobodnego (i sterowanego drążkiem) kursora. Jeśli zechcecie napisać wiadomość w grze, niezbędny będzie ekran dotykowy lub klawiatura. Poza tym na PC dostępne jest poruszanie się przy użyciu klawiszy WSAD – po raz pierwszy w grze z serii Diablo. Oczywiście wciąż możecie odkrywać, zbierać łupy i odpierać piekielne koszmary przy użyciu myszki i klawiatury.

Premierowa zawartość Diablo Immortal

Co nas czeka na premierę Diablo Immortal? Blizzard zdradza już teraz informacje o pierwszych wydarzeniach w grze. Poznając fabułę Immortal, przemierzycie osiem wyjątkowych stref o unikatowych, piekielnych szatach graficznych. Deweloperzy pozostawiają jednak otwarte bramy piekieł aby umożliwić sobie dodanie kolejnych stref i zawartości.

Czytaj też: Kwietniowa aktualizacja Gran Turismo 7 wprowadza darmową zawartość

Gdy będziecie podziwiać widoki, a także gromić demoniczne hordy, natkniecie się na niebezpieczne wydarzenia. Wszyscy głodni walki poszukiwacze przygód z tego samego serwera będą mogli połączyć siły i stanąć do nierównej walki z potęgą Płonących Piekieł. A gdy uznacie, że jesteście gotowi stawić czoła Piekielnemu Relikwiarzowi – rajdowi na osiem osób – z pewnością uraduje was fakt, że od czasu zamkniętej bety otrzymał on trzech nowych, niezwykłych wrogów (a wraz z kolejnymi aktualizacjami będzie ich jeszcze więcej).