Reklama
aplikuj.pl

Piekło zamarzło. Diablo Immortal na PC!

diablo immortal

Tego nie mogliście się spodziewać. Diablo Immortal nie będzie tytułem, który trafi tylko na urządzenia mobilne. Deweloperzy zapowiedzieli premierę na PC i ogłosili datę wydania produkcji.

Platformy i data premiery Diablo Immortal

Blizzard oficjalnie ogłosił, że Diablo Immortal zadebiutuje 2 czerwca na PC oraz systemach iOS oraz Android. To właśnie wtedy poszukiwacze przygód z większości regionów (gracze z regionu Oceanii zagrają trochę później) chwycą za broń i rzucą się do walki przeciw demonicznym siłom Skarna, Władcy Potępienia, poznając przy tym wydarzenia z okresu pomiędzy Diablo II a Diablo III.

Blizzard chwali się, że tytuł brał sobie opinie zdenerwowanych graczy do serca i przygotowywał produkcję, które sprawdzi się zarówno podczas mobilnej rozgrywki, jak i na PC. Deweloperzy podkreślają, że Immortal to również pierwsza gra z serii Diablo z gatunku MMOARPG, co pozwoli wam komunikować się z innymi graczami i razem z nimi odkrywać świat w sposób zupełnie nowy dla tego uniwersum.

Czytaj też: Najnowsza aktualizacja Battlefield 2042 powoduje epilepsję

Diablo Immortal umożliwi wam granie na różne sposoby, a to dzięki obsłudze kontrolera na PC oraz urządzeniach mobilnych. Od czasu zamkniętych beta-testów zmieniono funkcję sterowania kontrolerem w taki sposób, by gracze mogli korzystać z menu przy użyciu swobodnego (i sterowanego drążkiem) kursora. Jeśli zechcecie napisać wiadomość w grze, niezbędny będzie ekran dotykowy lub klawiatura. Poza tym na PC dostępne jest poruszanie się przy użyciu klawiszy WSAD – po raz pierwszy w grze z serii Diablo. Oczywiście wciąż możecie odkrywać, zbierać łupy i odpierać piekielne koszmary przy użyciu myszki i klawiatury.

Premierowa zawartość Diablo Immortal

Co nas czeka na premierę Diablo Immortal? Blizzard zdradza już teraz informacje o pierwszych wydarzeniach w grze. Poznając fabułę Immortal, przemierzycie osiem wyjątkowych stref o unikatowych, piekielnych szatach graficznych. Deweloperzy pozostawiają jednak otwarte bramy piekieł aby umożliwić sobie dodanie kolejnych stref i zawartości.

Czytaj też: Kwietniowa aktualizacja Gran Turismo 7 wprowadza darmową zawartość

Gdy będziecie podziwiać widoki, a także gromić demoniczne hordy, natkniecie się na niebezpieczne wydarzenia. Wszyscy głodni walki poszukiwacze przygód z tego samego serwera będą mogli połączyć siły i stanąć do nierównej walki z potęgą Płonących Piekieł. A gdy uznacie, że jesteście gotowi stawić czoła Piekielnemu Relikwiarzowi – rajdowi na osiem osób – z pewnością uraduje was fakt, że od czasu zamkniętej bety otrzymał on trzech nowych, niezwykłych wrogów (a wraz z kolejnymi aktualizacjami będzie ich jeszcze więcej).