Reklama

Disney już szykuje Mulan 2 licząc na sukces pierwszej części

Mulan premiera, Mulan live-action, Mulan film premiera, film Mulan sequel, film Mulan 2

Pomimo opóźnienia premiery Mulan spowodowanej pandemią koronawirusa Disney tak bardzo wierzy w sukces produkcji, że już planuje kolejną część. Co wiadomo o sequelu?

Czytaj też: Rzuć wszystko i uciekaj czyli recenzja serialu Ucieczka sezon 1 – odcinek 1

Aktorska wersja popularnej animacji Mulan miała wejść do kin 27 marca, niestety z powodu pandemii koronawirusa Disney zmuszony był odwołać premierę. Był to jeden z pierwszych filmów wytwórni, który ucierpiał z tego powodu. Zwłaszcza, że Disney pokładał w nim ogromne nadzieje, zwłaszcza jeśli chodzi o rynek chiński. Nową datę ustalono na 24 lipca, choć nadal nie wiadomo, czy do tego czasu sytuacja na świecie się unormuje. Według wczesnych prognoz liczono na przeszło miliard w box-office, co przy budżecie wynoszącym 300 mln dolarów byłoby przyzwoitym zyskiem.

Wygląda jednak na to, że pomimo problemów Disney nadal bardzo wierzy w Mulan. Do tego stopnia, że według najnowszych doniesień już szykuje kolejną część. Podobno ruszyły przygotowania do stworzenia kontynuacji, której producentami mają być Chris Bender, Jason Reed i Jake Weiner, którzy zajmowali to stanowisko również przy pierwszym filmie. O stanowisku reżysera jeszcze się nie mówi, więc nie wiemy, czy Niki Caro znów stanie za kamerą.

Nie wiemy również o czym miałaby opowiadać kolejna część. Zmiany, które wprowadził Disney do aktorskiej wersji są jednak na tyle spore, że z pewnością umożliwią kontynuowanie historii. Nie wiemy czy filmowa Mulan zakończy sią tak samo co animowany oryginał. Jeśli tak, to twórcy mogą bazować na Mulan II, kontynuacji z 2004 roku, w której Mulan i Shang zostają oderwani od planowania swojego wesela, by eskortować trzy księżniczki, które mają zawrzeć aranżowane małżeństwa. Osobiście mam nadzieję, że Disney nie będzie chciał iść w tę stronę. Informacja o kontynuacji aktorskiego filmu jest na razie plotką i zapewne będziemy musieli poczekać przynajmniej do sierpnia, by uzyskać jakieś potwierdzenie. Oczywiście, o ile Mulan spełni oczekiwania studia.

Mam nadzieję, że Mulan nie tylko okaże się świetnym wizualnie filmem, ale również od strony fabularnej nas zachwyci. Główną bohaterką, podobnie jak w oryginalnej animacji, jest Mulan, nastolatka, która w przebraniu mężczyzny wyrusza na wojnę. Robi to, by zastąpić schorowanego ojca, który w innym wypadku sam musiałby iść walczyć. Hua Mulan jest bohaterką jednej z najpopularniejszych chińskich legend.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News