WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Disney stworzy kontynuacje Obcego, Planety Małp i wielu innych serii Foxa

CinemaCon dostarczył nam wiele informacji na temat planów Disneya na kolejne produkcje. Po przejęciu Foxa w ich ręce wpadło sporo praw do popularnych franczyzn, które studio zamierza ożywić. Możemy spodziewać się, że wkrótce Disney stworzy kontynuacje Obcego, Planety Małp i wielu innych serii.

Czytaj też: Netflix potwierdza drugi sezon Akademii Umbrella

Nie ma niczego dziwnego w tym, że Disney zamierza podjąć prace nad dochodowymi franczyzami, do których wcześniej miał prawa Fox. Wiele z nich jest już kultowych, więc żal byłoby, gdyby zginęły. Szefowie studia stwierdzili :

Zamierzamy wykonać naszą rolę i to w tym duchu będziemy nadal tworzyć nowe historie.

Jakie serie przejął Disney?

Chodzi przede wszystkim o Obcego, Avatara, Kingsman, Więźnia Labiryntu i Planetę Małp. To największe „klejnoty”, jakie przejął Disney. Każdy z nich ma ogromny potencjał na kinowy hit, ale nie tylko. Zapewne niektóre z nich otrzymają seriale znacznie rozszerzające uniwersum, które obejrzymy na powstającej platformie Disney+. Podczas przejęcie kluczowe były postacie z komiksów Marvela, przede wszystkim Fantastyczna Czwórka i X-Men, pozostające do tej pory w rękach Foxa.

Patrząc jednak na styl filmów studia fakt, że Disney stworzy kontynuacje Obcego może nie być tak dobrą wiadomością. Czy uda im się wrócić ducha pierwszych produkcji i naprawdę dać serii nowe życie? Z innymi franczyzami może być łatwiej, ale to właśnie Alien jest wśród nich najbardziej mroczny, a tego klimatu zdecydowanie brak wśród filmów Disneya.

Na razie nie wiadomo, czy studio będzie kontynuowało serie Foxa czy stworzy je od zera. Zapewne w ciągu najbliższego roku poznamy jakieś konkrety.

Czytaj też: Pierwszy zwiastun filmu Joker i fenomenalny Joaquin Phoenix

Źródło: hollywoodreporter.com