Reklama

Disney+ zadebiutował w kolejnych krajach Europy i od razu przyciągnął miliony użytkowników

Disney, Disney+ w Polsce, seriale Disney+, Disney+ w Polsce, Disney+ w Europie, Marvel, seriale Marvela, Loki, WandaVision, The Mandalorian sezon 2,

24 marca Disney + zadebiutował w kolejnych europejskich krajach od razu wzbudzając ogromne zainteresowanie. Wiemy, ile osób pobrało aplikację w dniu premiery!

Wielu z nas czeka, aż platforma Disneya wejdzie do Polski. Niestety z tego co wiadomo, stanie się to najwcześniej w przyszłym roku, więc ominie nas sporo platformowych premier. Oczywiście, o ile pandemia koronawirusa pozwoli na terminowe wprowadzanie ich na platformę. Tymczasem coraz więcej europejskich krajów zyskuje dostęp do biblioteki Disney+. Od 24 marca korzystać mogą z niej użytkownicy z Austrii, Hiszpanii, Irlandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch i Szwajcarii. Wiadomo było, że platforma będzie cieszyć się ogromnym zainteresowaniem, jednak ilość pobrań aplikacji w pierwszym dniu dobitnie pokazuje, jak wielu ludzi czekało na Disney+.

Specjaliści z App Annie przygotowali raport, który dotyczy wyłącznie pobrań aplikacji mobilnej, więc nie pokazuje wszystkich użytkowników platformy. Pokazuje jednak ich część i trzeba przyznać, że liczba jest wysoka. W ciągu pierwszego dnia aplikację pobrano aż 5 milionów razy. Dla porównania, gdy Disney+ debiutował w listopadzie w Stanach Zjednoczonych w ciągu doby od premiery pobrań było 3,2 miliony.  Zaś oficjalny raport Disneya poinformował, że łącznie platforma pozyskała wtedy 10 milionów użytkowników. Co pokazuje, że korzystający z mobilnej aplikacji stanowili około 30% wszystkich korzystających. Jeśli podobnie było i w przypadku europejskiego rynku, to możemy spodziewać się około 15 milionów subskrybentów pierwszego dnia.

CZYTAJ TEŻ: Defending Jacob – Chris Evans w pierwszym zwiastunie serialu od Apple

Oczywiście wielu z nich może zrezygnować już po pierwszym darmowym miesiącu, ale wydaje się, że liczba drastycznie nie zmaleje. Zwłaszcza, że jeden z atrakcyjniejszych tytułów na Disney+, The Mandalorian, ma być emitowany po odcinku, więc fani z pewnością poczekają przynajmniej do końca tego okresu. Trzeba przyznać, że Disney+ spotkał się ze świetnym przyjęciem, choć ciekawi jesteśmy, czy gdyby nie fakt, że w obliczu pandemii większość ludzi siedzi w domach wynik były podobny. Być może debiut w kolejnych krajach pozwoli nam to porównać.

CZYTAJ TEŻ: The Batman – kiedy ekipa wróci na plan? Matt Reeves komentuje

Przypomnijmy, że platforma Disney+ wystartowała w listopadzie 2019 roku na terenie USA, Kanady i Holandii. 7 kwietnia ma trafić do Francji, zaś w lecie do krajów skandynawskich, Belgii i Portugalii.  Na platformie można obejrzeć klasyczne bajki Disneya, a także wersje live-action, które powstały w ostatnich latach, do tego 1. Sezon The Mandalorian, Wojny klonów, filmy z Universum Gwiezdnych Wojen i wiele innych tytułów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News