The Batman – kiedy ekipa wróci na plan? Matt Reeves komentuje

The Batman, Matt Reeves, Batsuit, Batman, Robert Pattinson, DC, Bat-motocykl, strój Batmana,

Rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa spowodowała nie tylko zamknięcie kin, ale również przerwanie prac na planach zdjęciowych wielu produkcji. Jedną z nich jest The Batman. Czy Matt Reeves wie, kiedy ekipa wróci do pracy?

CZYTAJ TEŻ: Czy premiera Tenet Christophera Nolana również zostanie przesunięta?

Sytuacja w branży filmowej jest obecnie bardzo trudna. Zamknięte kina, odwoływane premiery to nie jedyny problem. Wstrzymanie prac nad filmami będzie skutkować przesunięciem premier, zmianami w harmonogramach i spięciami pomiędzy poszczególnymi twórcami. Wielu aktorów miało zaplanowane prace nad różnymi produkcjami, które potem będą ze sobą kolidować. Ale to rzeczy, o których będziemy myśleć w najbliższych miesiącach. Teraz wszyscy zadajemy sobie pytanie, kiedy filmowcy będą mogli ruszyć ze swoimi projektami.

Wiele tytułów zostało zawieszonych na dwa tygodnie, jednak teraz wyznaczony okres mija, a dobrze wiemy, jak wygląda sytuacja na świecie. Nie zanosi się, by w najbliższym czasie coś się zmieniło, o czym doskonale wiedzą zarówno ekipy jak i wytwórnie. Dlatego coraz częściej dostajemy informacje, że prace na planach zostały wstrzymane do odwołania. Nikt nie chce podawać daty, bo nikt nie wie ile pandemia jeszcze potrwa.

Matt Reeves na swoim Twitterze  został zapytany o status nowego Batmana. Czy istnieje możliwość powrotu na plan, czy jednak produkcja zostaje zawieszona, a także czy cała ekipa jest zdrowa. W odpowiedzi czytamy:

Tak, zawiesiliśmy dopóki nie będzie można bezpiecznie powrócić do pracy. Wszyscy są bezpieczni, dziękuję za troskę i wy też zadbajcie o swoje bezpieczeństwo.

CZYTAJ TEŻ: Defending Jacob – Chris Evans w pierwszym zwiastunie serialu od Apple

Przypomnijmy, że The Batman od Matta Reevesa skupi się na postaci młodego Bruce’a Wayne’a, a reżyser zaznacza, że nie będzie to typowy film o Batmanie i więcej będzie w nim z detektywa niż ze znanego nam Mrocznego Rycerza. O szczegółach fabuły wiemy na razie bardzo niewiele.

Oprócz Roberta Pattinsona w roli Batmana, w filmie wystąpi: Zoë Kravitz jako Selina Kyle/Catwoman,  Paul Dano jako Edward Nashton, Jeffrey Wright jako James Gordon,  John Turturro jako Carmine Falcone,  Peter Sarsgaard jako prokurator Gil Colson,  Jayme Lawson jako kandydująca na burmistrza Bella Reál,  Andy Serkis jako Alfred i Colin Farrell jako Oswald Cobblepot/Pingwin.

Premierę zapowiedziano na 25 czerwca 2021 roku, nie wiemy jednak jak obecne opóźnienia wpłyną na tę datę.  

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News