Reklama
aplikuj.pl

Diuna – zobacz pierwsze zdjęcie z filmu. Timothée Chalamet jako Paul Atryda

Diuna premiera, Diuna ekranizacja 2020, Diuna 2020, Diuna Timothée Chalamet, Timothée Chalamet Paul Atryda, Diuna 2020 zdjęcia z filmu

Diuna w reżyserii Denisa Villeneuve to jedno z najbardziej wyczekiwanych widowisk tego roku. Film ma zadebiutować w grudniu, tymczasem dostajemy pierwsze zdjęcie z głównym bohaterem Diuny.

CZYTAJ TEŻ: Chilling Adventures of Sabrina – wyciekły tytuły odcinków czwartego sezonu

Diuna to powieść science fiction napisana przez Franka Herberta, od dawna zaliczana jest do klasyki gatunku. Do tej pory powstała tylko jedna adaptacja filmowa z 1984 roku nakręcona przez Davida Lyncha. Studio Legendary postanowiło opowiedzieć tę historię na nowo, a główną rolę zagra Timothée Chalamet. Do sieci trafiło pierwsze zdjęcie z głównym bohaterem.

Akcja filmu rozgrywa się w przyszłości na planecie Arrakis. Głównym bohaterem jest syn księcia, Paul Atryda (Timothée Chalamet). Po zamachu stanu chłopak ucieka trafiając na koczowniczy lud wojowników. Postanawia poprowadzić ich do walki przeciwko ludziom odpowiedzialnym za zamach.Stellan Skarsgard wcieli się w rolę barona Vladimira Harkonnena, śmiertelnego wroga rodu Atrydów i wuja Glossu Rabbana (Dave Bautista). Wspomniana wyżej Rebecca Ferguson zagra matkę Paula, Lady Jessicę.

Villeneuve obiecuje, że nowa Diuna będzie wierna materiałowi źródłowemu. Fanów książek powinien ucieszyć również fakt, że reżyser planuje zekranizować także kolejne części cyklu.

Premiera Diuny zapowiedziana jest na 18 grudnia 2020 roku

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News