Reklama
aplikuj.pl

Elektryczny Hummer doczeka się nowego logo

nowe logo Hummer, Hummer EV logo, logo Hummer, elektryczny Hummer, logo elektryczny Hummer

Nowa technologia, to również idealny czas na odświeżenie designu, co spotkało właśnie logo dla elektrycznego Hummera.

W tym roku doczekaliśmy się zapowiedzi elektrycznego Hummera, który praktycznie zaliczył powrót ze zmarłych. Teraz należąca do General Motors marka GMC skrywa w swoim rękawie pokaźnego asa, który wstrząśnie rynkiem elektrycznych samochodów ciężarowych typu pickup.

Z najnowszych informacji najważniejsza sprowadza się jednak wyłącznie do szczegółu. GM Authority trochę pokopało w sieci i trafiło na plik z zupełnie nowym znakiem towarowym, które marka General Motors zgłosiła 2 kwietnia specjalnie dla nadchodzącego GMC Hummer EV.

nowe logo Hummer, Hummer EV logo, logo Hummer, elektryczny Hummer, logo elektryczny Hummer

Dzięki niemu po raz pierwszy możemy zobaczyć, jak nowy Hummer będzie prezentował się pod kątem samego swojego loga. To porzuciło przestarzałą, blokową konstrukcję na rzecz ewidentnie nowoczesnego wyglądu poszczególnych liter. Nowe logo Hummera wygląda po prostu godnie, jak przystało na nowoczesny elektryczny pojazd.

Chociaż ciągle nie znamy wielu szczegółów na jego temat, a finalny wygląd czerpiemy z nieoficjalnego, fanowskiego renderu (Motor1), to na temat jego napędu już coś wiemy. Hummer EV będzie mógł pochwalić się mocą ponad 1000 KM nie z jednego, dwóch, a trzech silników elektrycznych.

Czytaj też: Który SUV okaże się holowniczym mistrzem?

Nie oznacza to jednak, że pickup GMC Hummer EV będzie dostępny tylko w takim wariancie. Tak naprawdę oczekujemy, że kilka wersji tego EV będzie sprowadzać się do różnych zestawów akumulatorów oraz silników, a tym najdroższym i najwydajniejszym będzie właśnie wydanie 3-silnikowe.

elektryczny Hummer, platforma GM, General Motors EV, platforma elektryczna

Jak powiedział prezes spółki GM, Mark Reuss, możemy oczekiwać, że firma będzie wsłuchiwać się w wymagania klientów i dopasowywać do nich ewentualne poziomy wykończenia elektrycznego Hummera.

Ten zadebiutuje w pełni 20 maja, ale na jego rynkowy debiut poczekamy do jesieni 2021 roku. Wspomniane ponad 1000 KM będzie wspomagane momentem obrotowym na poziomie nawet 15590 Nm, co sprawi, że ten pickup do 96,5 km/h rozpędzi się w około 3 sekundy.