Reklama

DLC do Resident Evil Village i podziękowania od polskiej Lady Dimitrescu

resident Evil village

Jeszcze wstrzymujecie się z zakupem Resident Evil Village? Być może opłacalne będzie wstrzymanie się do wersji Gold, ponieważ wkrótce pojawi się DLC!

Zaczekajmy na DLC

Sam wstrzymałem się z zakupem Resident Evil Village. Choć aż mnie skręca czasem, żeby już poznać tę historię, a wersja demonstracyjna wywarła na mnie pozytywnie wrażenie, to jednak dalej czekam. Na co? Wolałem zaczekać, bo śledząc historię Resident Evil VII: Biohazard można było podejrzewać, że powtórzy się historia z dodatkami czy nową ceną gry. Otóż, Resident Evil 7 po roku był tańszy o połowę, a do tego oferował już wszystkie fabularne dodatki rozszerzające (a właściwie też, kończące) historię. Capcom zaskoczył wtedy nowymi, fabularnymi przygodami i zdecydował za graczy o kanonicznym zakończeniu siódemki. Bardzo nie lubię, jak moja wersja opowieści różni się potem od tej, którą twórcy wybrali na prawdziwe zakończenie i wolę mieć małą podpowiedź w postaci dodatku.

Czytaj też: Poziom E3 spada i rośnie. Co musicie nadrobić?

Do tego nie przepadam za wracaniem do gier, które skończyłem kilka miesięcy wcześniej. Zazwyczaj nowa zawartość tylko pokrótce przypomina sterowanie i od razu rzuca nas w wir akcji. Wolę zatem jak gra jest już kompletna i mogę wtedy przejść całą zawartość naraz. Dodatek Forbidden West do Horizon Zero Dawn przeszedłem bardzo późno i skończyło się tym, że musiałem potem kilka godzin pograć w pozostałe zadania poboczne z podstawowej wersji produkcji, aby dojść do dawnej wprawy. Swoją drogą, zadania, które pominąłem, były jednymi z lepszych… Trochę się wtedy zdziwiłem. Gdybym skończył Cyberpunk 2077 na premierę i teraz miał tyle czekać na nową zawartość, to też bym się początkowo irytował. Dlatego wolę czekać.

DLC do Resident Evil Village

Wychodzi na to, że moja taktyka się sprawdza, bo tak jak przewidywałem – Capcom zamierza stworzyć dodatkowe rozszerzenia do Resident Evil Village, o których wcześniej nie było mowy. Podczas E3 firma ogłosiła, że w związku z popularną prośbą graczy, rozpoczęto produkcję DLC do Resident Evil Village.

Niestety, nie przedstawiono żadnych szczegółów nowej zawartości i zostawiono nas po prostu z kolejnym zwiastun Resident Evil 8.

Czytaj też: Battlefield 2042 z darmową wersją jak Call of Duty Warzone?

Sukces Polki

Zdaje się również, że Resident Evil Village był wspaniałym wydarzeniem dla Heleny Mańskowskiej, która użyczyła swojej twarzy dla szalenie popularnej Lady Dimitrescu. Polska Lady Dimitrescu w swoim ostatnim wpisie na Instagramie dziękuje Capcomowi. Wspomina ona, że jej życie oraz życia wielu osób zmieniły się na zawsze.

Resident Evil 9 powstaje

Co ciekawe, co jakiś czas przeciekają informacje na temat kolejnej odsłony Resident Evil. Według informacji, które wyciekły do tej pory, wiemy, że Resident Evil IX będzie zakończeniem historii zapoczątkowanej w Resident Evil VII: Biohazard. Produkcja gry podobno trwa już od 2018 roku i wygląda na to, że będzie to najdłużej powstająca odsłona Resident Evil w historii. Wielki finał nadchodzi!