Reklama
aplikuj.pl

Nowe DLC do Dying Light. Ale nie do nowej części!

dying light

Techland nie porzuca tysięcy graczy, którzy codziennie bawią się w Dying Light. Produkcja wrocławskiego studia wciąż przyciąga nowymi DLC.

Stare i nowe Dying Light

Postawa Techlandu może zaskakiwać. Deweloperzy szykują kolejne dodatki do pierwszego Dying Light, mimo tego, że przecież jest już Dying Light 2. Takie zachowanie firmy może dziwić, ponieważ wydawać by się mogło, że teraz twórcy powinni w pełni skupić się na drugiej części serii. Sprawa zaczyna jednak inaczej wyglądać, gdy zdamy sobie sprawę, jak wciąż bardzo popularne jest pierwsze Dying Light!

Drugie Dying Light może pochwalić się wynikiem 9601 graczy, którzy równocześnie bawili się w grze na PC w ciągu ostatnich 24 godzin. Pamiętajmy, że mówimy o liczbie prezentującej rekordowy moment, a różnych graczy jest o wiele więcej.

Czytaj też: Gracze zażenowani Warcraft Arclight Rumble

Czy pierwsze Dying Light umarło po premierze drugiej części? No właśnie okazuje się, że nie! Odsłona z 2015 roku wykręciła wczoraj wynik na poziomie 8097 osób! Wierni fani czy gra się dalej sprzedaje? Ciężko powiedzieć, ale liczne promocje i ogromna zawartość gry na pewno kuszą. Sam przed zagraniem w Dying Light 2 dałem grze drugą szansę po latach i okazało się, że konsolowy patch 1440p/60fps, to było dokładnie to czego potrzebowałem.

Przed Dying Light 2 zapewne jeszcze lepsza przyszłość. Tytuł sprzedał się już w ponad 5 milionach kopii, co jest wynikiem spektakularnym. Dla porównania – na PC w DL1 bawiło się najwięcej równocześnie 45 876 graczy. W DL2 – 274 983. Nie zapominajmy także o sprzedaży tych gier na konsolach!

DLC do Dying Light

Jakie dodatki zmierzają do Dying Light 1? Techland ogłosił DLC skupiające się na Dieselpunku. Oto zwiastun prezentujący nową zawartość.

W grze pojawią się dzięki niemu takie przedmioty jak:

  • Piła łańcuchowa — Gut Render
  • SMG — Greaser
  • Ostrze — Flesh Ripper
  • Strój — Punk’d Beret
  • Wygląd buggy — Rugged Roadster

Czytaj też: Okładka F1 22 bez Hamiltona. EA opowiada o Miami Grand Prix

Jakby tego było mało – Dying Light Hellraid otrzymało ostatnią darmową aktualizację, która kończy wsparcie dla tego rozszerzenia do DL1.

Historia tego dodatku jest o tyle ciekawa, że było to bardzo źle przyjęte rozszerzenie, którego dalszego wsparcia nawet się nie spodziewano. Tymczasem Techland dalej walczył o jakość gry i wyciągnął produkcję w kwestii ocen Steam na „mieszane”.