WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Dodatek do Kingdom Come: Deliverance – kobiety i psy w nowych wątkach fabularnych

Najnowszy dodatek do Kingdom Come: Deliverance nosi nazwę A Woman’s Lot. Czego się w nim spodziewać?

Kingdom Come: Deliverance będzie dla nas inną grą w zależności od tego, na jakiej platformie gramy. Bez wątpienia same mechaniki produkcji są fantastyczne i jest to jedna z lepszych produkcji RPG. Jeśli gramy na PC lub mocniejszych wersjach konsol tj. PlayStation 4 Pro oraz Xbox One X, to rozgrywka upłynie nam w płynnych 60 lub 30 klatkach na sekundę.

Czytaj też: Wiedźmin 3 na Nintendo Switch pojawił się w sieci

Normalne wersje konsol i ich Kingdom Come: Deliverance to jednak ogromne problemy wydajnościowe. Niewczytujące się tekstury czy płynność na poziomie 10 klatek na sekundę podczas większych starć to tutaj norma. Wiele łatek później jest juz lepiej, jednak wciąż polecałbym posiadaczom najsłabszych wersji konsol wstrzymać się z zakupem na premierę np. PlayStation 5, które uruchomi gry z poprzedniej generacji.

A powodów do powrotu do gry będzie wtedy sporo. Warhorse Studios nie próżnowało i od premiery gry przygotowało masę nowych dodatków. Właśnie wyszedł ostatni z nich, który dodaje dwie linie fabularne dotyczące kobiet oraz psiego partnera. Co dokładnie na nas czeka?

W „Doli Kobiety” wcielimy się w postać Teresy. W realizacji rozmaitych zadań będzie nam towarzyszył Bies, jej wierny pies. Poczujemy, jak wyglądało codzienne życie w Skalicy, a potem staniemy się świadkiem najazdu Zygmunta i spojrzymy na konsekwencje tego tragicznego wydarzenia z zupełnie innej perspektywy. „Dola Kobiety” to ostatni kawałek układanki w skalickiej historii, dzięki której dowiemy się, co wydarzyło się, nim znaleziono nieprzytomnego Henryka.

W „Matce Boskiej Sazawskiej” Henryk musi pomóc Johance ze Skalicy. Znają się od lat, a ona musi uporać się z demonami przeszłości, które ją ostatnio nawiedzają. Dziewczyna przeżyła rzeź i znalazła schronienie w sazawskim klasztorze. Zadaniem Henryka będzie odwiedzenie miejsc, które objawiły się Johance w jej widzeniach, i odkrycie, co się za tym wszystkim naprawdę kryje. Następnie trzeba będzie jej pomóc z nowym powołaniem. Jednakże ani Henryk, ani Johanka nie zdają sobie sprawy, jakich będzie to wymagało poświęceń i do czego to ich doprowadzi…

Czytaj też: Polskie Deep Diving Simulator to intrygujący symulator nurkowania

Źródło: steam.storepowered.com