WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Policyjne samochody Dodge z ulepszeniami na 2021 rok

Policyjne samochody Dodge z ulepszeniami na 2021 rok

Ford i Dodge, to dwaj główni producenci samochodów policyjnych w USA, choć to ten drugi swoimi modelami Charger oraz Durango Pursuit wyrobił sobie ciekawą renomę. Dba też o nie, jak o modele na rynek konsumencki, co potwierdzają ulepszenia na 2021 rok.

Dodge udostępnił na 2021 rok modelowy ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów TorqueFlight dla obu układów napędowych, oferując przy tym nowy silnik V6 z napędem na wszystkie koła i Hemi V8 w konfiguracji z napędem na tylne koła (via Motor1).

Nie znamy ich specyfikacji, ale firma podaje, że nowe modele przewyższają profile przyspieszenia, hamowania i prowadzenia względem poprzedników. Maksymalna prędkość jest teraz ograniczona do 225 kilometrów na godzinę, chociaż agencje będą mogły ustawić własną prędkość maksymalną.

W Durango Pursuit wprowadzono z kolei kilka ulepszeń wnętrza, gdzie najważniejsza zmiana sprowadza się do przesunięcia dźwigni zmiany biegów z konsoli środkowej na deskę rozdzielczą. SUV jest również wyposażony w czarne stalowe felgi z chromowanymi kołpakami, policyjne przednie siedzenia z pasami roboczymi, czy cztery programowalne przełączniki pomocnicze.

Czytaj też: Zapowiedź nowego Maserati GranTurismo

Dodge oferuje również moduł interfejsu systemów pojazdu, standardową podłogę winylową, trójstrefowy system klimatyzacji oraz pakiet hamulców o dużej wytrzymałości. Dodge ogranicza prędkość maksymalną SUVa do 209 km/h, ale podobnie jak Charger policja będzie mogła ustawić własny próg.

Chociaż księgi zamówień są teraz otwarte, produkcja nie rozpocznie się dla obu modeli w tym samym czasie. Nowy Dodge Charger Pursuit zacznie zjeżdżać z linii montażowej w czwartym kwartale tego roku, a chętni na Durango Pursuit 2021, będą musieli poczekać do rozpoczęcia produkcji w pierwszym kwartale 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News