WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

DOOM Eternal na PS5 i XSX – “to logiczne”

DOOM Eternal na konsolach nowej generacji? Twórcy mówią “tak”. Chyba.

Powoli wstrzymuję się z kupowaniem nowych gier. Większość produkcji, która zapewne zadebiutowała w 2020 roku trafi również na PlayStation 5 i Xboxa Series X. Sam zamierzam czekać na next-genowego Dying Light 2 czy Cyberpunka 2077. W mojej kolejce grzecznie już czeka Red Dead Redemption 2 oraz Control (chyba nie będzie się tak cięło na nowej generacji, co nie?). A co jeśli chcecie kupić DOOM Eternal?

Czy warto teraz rzucić się do sklepu na premierę tego tytułu, czy może jednak już warto zaczekać kilka miesięcy i cieszyć się zapewne natywnym 4K w 60 klatkach na sekundę? Czy gra zadebiutuje na PlayStation 5 i Xboxa Series X? Takie pytania zadaje sobie zapewne coraz więcej graczy i twórcy postanowili dać potencjalnym klientom wskazówkę.

Marty Stratton z zespołu tworzącego DOOM Eternal stwierdził, że port gry na nową generację konsol byłyby “czymś logicznym”. Deweloper stwierdził, że zespół w tej chwili bardzo lubi pracować na aktualnej generacji konsol, ponieważ znają ją na wylot i dzięki temu wyciskają z niej, co tylko się da. Przerzucenie gry na nową generację da im świetnie zoptymalizowany tytuł, który może być dużo lepszy, dzięki nowym, ogromnym pokładom mocy.

Oficjalnie id Software nic nie potwierdza, ale w firmie czuć małą ekscytację związaną z możliwościami, które da grze nowa generacja konsol. Swoją wypowiedź Stratton skromnie kończy słowami, że chciałby, aby jego tytuł był jedną z najlepszych gier na nowej generacji. Będę bardzo zdziwiony jeśli nie zobaczymy DOOMa Eternal na nextgenach.