Reklama
aplikuj.pl

Doom uruchomiony na Notatniku. To działa!

doom

Kultowy Doom działał już na wszystkim. Kiedyś wrażenie robił port gry na lodówkę. Dziś… pomysły graczy są po prostu niebywałe. Doom działa teraz na Notatniku.

Doom na Notatniku

Tak, tym „Notatniku”. Mówimy o aplikacji wbudowanej w system operacyjny Windows. Jeden gracz zdołał uruchomić grę poprzez aplikację, której używają miliony ludzi na całym świecie. Nie wierzycie? Rzućcie na to okiem! Oto Doom na Notatniku!

Jak informuje sam autor – Doom na Notatniku działa w 60 klatkach na sekundę. Niektórzy podejrzewali przyspieszenie nagrania, ale twórca zarzeka się, że zamieszczone przez niego wideo nie jest w żaden sposób zmodyfikowane. Ponadto kod „notepad.exe” nie został w ogóle zmodyfikowany. Tytuł jest w pełni grywalny i wygląda przez cały czas tak, jak na powyższym nagraniu.

Czytaj też: Call of Duty Modern Warfare 2 dostanie dodatek z kampanią fabularną?

Do niedawna myślałem, że najbardziej niesamowity port Dooma już powstał. Podczas pandemii, jeden ze znudzonych graczy uruchomił grę na… teście ciążowym.

Jak to mówią gracze, jeśli coś ma procesor i ekran – na pewno może uruchomić Dooma. Czekam na kolejne niesamowite porty. Swoją drogą, posiadacze Apple Watch – wiecie, że na Waszym smart zegarku działa oryginalny Prince of Persia?