WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Dostawa z IKEI do Paczkomatu

Dostawa z IKEI do Paczkomatu

Pandemia i nowe obostrzenia zmusiły IKEĘ do tymczasowego zamknięcia swoich sklepów w Polsce. Na szczęście działa sklep internetowy, a dodatkowo pojawiła się w nim nowa opcja dostawa z IKEI do Paczkomatu.

Dostawa z IKEI do Paczkomatu – tak!

IKEA z powodu pandemii została tymczasowo zamknięta, a klientom pozostały zakupy w sklepie internetowym i dostawa kurierem lub odbiór w działających punktach odbioru zamówień IKEA. A czasem chcemy zamówić po prostu kilka dodatków do domu. Na szczęście w tym trudnym czasie szwedzki sklep wychodzi naprzeciw oczekiwaniu klientów i zawiązuje współpracę z InPostem.

Rafał Brzoska, prezes InPost tak mówi na temat rozpoczętej współpracy z IKEĄ:

Jestem przekonany, że klienci IKEA bardzo szybko polubią korzystanie z nowej opcji dostawy do Paczkomatów InPost. Sieć 9000 lokalizacji sprawia, że teraz oferta IKEA będzie łatwo dostępna dla znacznie szerszej grupy konsumentów – bez konieczności wychodzenia z domu.

Są jednak pewne warunki

Trzeba przyznać, że jest w tym wiele racji. Dzięki szerokiej dostępności Paczkomatów wiele osób będzie mogło skorzystać z oferty IKEI. Zamówienia można składać zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacji. Obecnie z taka forma wysyłki dostępna jest w przypadku około 4000 produktów. Za dostawę zapłacimy 12 zł i jest to kwota stała, niezależnie czy kupimy produkty za 100 zł czy za 10zł. Jest też niezależna od wielkości paczki. Zaś według informacji realizacja zamówienia ma być w ciągu 1-2 dni roboczych.

Czytaj też: Mozilla pozwoli na oglądanie kilku filmów w trybie Obraz w obrazie na raz
Czytaj też: Aplikacja mObywatel – nowe funkcje, w tym mPrawo Jazdy
Czytaj też: Paczki z Amazona zamówimy do Paczkomatu? W końcu jest to możliwe

No właśnie, wielkość. Podczas wyboru dostawy do Paczkomatu musimy pamiętać, że nasza paczka musi się do tego punktu zmieścić. Oznacza to, że wielkość przesyłki nie może przekraczać maksymalnych wymiarów 56x36x38 cm, a maksymalna waga wynosi 24kg. Na szczęście nie musimy sami tego sprawdzać podczas zakupów, na stronie lub w aplikacji system sam nas poinformuje, że dany produkt jest za duży w tej formie dostawy. Tak więc szafy w ten sposób nie zamówimy, ale małe świąteczne dekoracje już tak.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News