WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Wiemy kiedy Tesla Model Y trafi do pierwszych klientów

Doczekaliśmy się solidnych dowodów na temat rynkowego debiutu elektrycznego crossovera Tesli, czyli Modelu Y.

Najpierw garść najnowszych informacji (via Insideevs), czyli nagle wylanych do sieci wiadomości prosto od Tesli oraz licznych wpisów z chwaleniem się jazdą testową Modelem Y:

Na podstawie wpisów powyższego typu możemy jasno stwierdzić, że Tesla zaskoczy nas wszystkich, nie tyle dopinając, co wyprzedzając zapowiedziany termin! Wprawdzie ogłosiła, że prace poczyniono szybciej przed kilkoma tygodniami, ale teraz mamy na to niezbite dowody.

Jako że Model Y trafi do pierwszych klientów już w marcu, a przynajmniej w I kwartale bieżącego roku, warto przypomnieć sobie szczegóły na jego temat.

Tesla Model Y Performance, zasięg Model Y, EPA Model Y, Model Y Performance

Tak więc, Model Y będzie bazować na platformie z samochodu Model 3, ale jego większy rozmiar sprawi, że pomimo posiadania tego samego akumulatora, jego zasięg będzie mniej okazały. W wersji dalekiego zasięgu (Long Range) będzie pozwalał na przejechanie do 482 kilometrów, jego napęd pozwoli na rozpędzenie się do setki w nieco ponad 5,5 sekundy, a przy odpowiedniej okazji rozwinie prędkość rzędu nawet 209 km/h.

Będzie też sprzedawany w czterech głównych wariantach (Standard, Standard Range, Long Range Zasięg, Performance i Dual Motor Performance), a opcjonalne dodatki sprowadzą się do opcjonalnej konfiguracji z siedzeniami dla siedmiu osób, szklanego panoramicznego dachu, czy zmianom pod kątem 1868-litrowej pojemności bagażnika. Nie zabraknie też wersji z oprogramowaniem Tesla Autopilot.