WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Dostępność kart RTX 3000 pod lupą. Niemiecki sklep udostępnił szczegóły

Dostępność kart RTX 3000 pod lupą. Niemiecki sklep udostępnił szczegóły

Problemy z kupieniem sobie nowej karty graficznej nadal występują i najpewniej będą trwały dalej. Kiedy spojrzymy na dane jednego ze sklepów nie zdziwimy się, że dostępność kart RTX 3000 jest tak szalenie niska.

Dostępność kart RTX 3000 – statystyki

Niemiecki sklep internetowy ProShop w odpowiedzi na krytykę dotyczącą braku zapasów kart graficznych z serii GeForce RTX 30, podzielił się ze światem dokładnymi statystykami związanymi z modelami RTX 3060 Ti, RTX 3070, RTX 3080 i RTX 3090. Na ich podstawie jasno widać, że producenci zwyczajnie nie wyrabiają.

Czytaj też: Nvidia Game Ready 457.51 ze wsparciem dla RTX 3060 Ti
Czytaj też: GigaNagrywarka Netii bez kanałów TVP
Czytaj też: Aż pięć GeForce RTX 3060 Ti od Gigabyte

Powyższe listy przedstawiają poszczególne modele z podziałem na zamówienia klientów, zamówienia złożone przez sklep u producenta, nadchodzące dostawy i dotychczas odebrane. Już pobieżne rzucenie okiem na te dane wskazuje ogromny problem, którego muszą rozwiązać sami producenci.

Czytaj też: Procesor Ryzen 7 5800H wygrzebany z Geekbencha
Czytaj też: Lexar prezentuje dyski SSD NQ100
Czytaj też: Poznajcie pamięci GeIL ORION, czyli DDR4 dla Ryzen 5000

Różnica zamówionych kart i dostarczonych jest przeogromna, a kiedy dorzucimy do tego zamówienia klientów w przedsprzedaży, wspominane przez firmę NVIDIA znikanie modeli z półek w chwili dostawy nie brzmi już tak wyniośle. Co to bowiem za „rozchodzenie się, niczym ciepłe bułeczki”, kiedy problem jest po stronie dostaw?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News