Reklama

Dragon Age Dreadwolf z ważnym osiągnięciem. BioWare szykuje się do wielkiego powrotu

dragon age dreadwolf

Dragon Age Dreadwolf to aktualnie projekt, który jest w BioWare najbliższy premiery. Zanim przejdziemy do Mass Effect, czeka nas jeszcze przygoda fantasy. Na jakim etapie rozwoju jest gra?

Dragon Age Dreadwolf w wersji alpha!

Deweloperzy z BioWare poinformowali, ze Dragon Age Dreadwolf weszło w kolejny etap produkcji. Tytuł stał się właśnie wersją alpha. Do tej pory ciężko pracowano nad różnymi elementami gry, ale dopiero na etapie alphy połączyły się one w jedną całość. Teraz po raz pierwszy studio może doświadczyć tej całości, od początkowych scen pierwszej misji do samego końca. BioWare może zobaczyć, usłyszeć, poczuć i zagrać we wszystko w ramach jednego spójnego doświadczenia.

Czytaj też: Multiplayer The Last of Us nie będzie nas nic kosztował

Oczywiście gra nie jest jeszcze w żadnym wypadku gotowa, ale wersja alpha to z wielu powodów jeden z najważniejszych kamieni milowych w zakresie procesu jej produkcji. Przede wszystkim BioWare może teraz skupić się na doprowadzeniu prezentacji graficznej do jej ostatecznej formy i na iteracyjnym podejściu do funkcji rozgrywki. Dodatkowo można teraz ocenić tempo akcji, ewolucję związków z biegiem czasu i szybkość postępów czynionych przez gracza, a także spójność narracji — czyli zasadniczo wszystko, co składa się na fabułę. Ekipa moze przyjrzeć się napisanej przez nich opowieści i sprawdzić, czy przedstawiają ją odpowiednio za pomocą postaci, dialogów, przerywników filmowych oraz podróży odbywanej przez gracza.

„Dojście do etapu alphy było kulminacją ogromnego wysiłku całego zespołu, skorzystaliśmy więc z okazji, żeby zebrać się razem i jakoś to uczcić. Zorganizowaliśmy wydarzenie hybrydowe: część z nas była na miejscu, inni zaś mogli do nas dołączyć zdalnie i zobaczyć, jak zespół pokazuje swoją pracę wszystkim w BioWare. Poświęciliśmy nawet trochę czasu, żeby zrobić coś przyjemnego i niezwiązanego z pracą — stworzyliśmy wirtualny pokój, z którego trzeba było uciec, korzystając z pomocy osób obserwujących wszystko przez kamerę. Naprawdę świetnie się bawiliśmy. Niezależnie od tego, gdzie akurat przebywają nasi twórcy, ważne jest dzielenie się takimi momentami.”

Nie tylko Dragon Age Dreadwolf

Oczywiście Dreadwolf nie jest jedynym projektem, przy którym trwają prace w BioWare! Jeden z zespołów ciężko pracuje nad wypracowaniem wizji kolejnej jednoosobowej gry z serii Mass Effect. Autorzy tej gry nie mogą się przy tym doczekać okazji, by razem ze społecznością świętować w przyszłym miesiącu Dzień N7.

Czytaj też: Twórcy Redfall zdradzają, co kryje noc?

Dodatkowo zespół Star Wars The Old Republic pracuje nad swoją kolejną aktualizacją, miejcie więc oko na SWTOR.com i ich konta w mediach społecznościowych, żeby dowiedzieć się wszystkiego na temat nadchodzącej łatki do gry. To dla BioWare niesamowity okres! Za pewien czas firma będzie mogła pokazać mnóstwo ciekawych rzeczy.