Reklama
aplikuj.pl

Twórcy Redfall zdradzają, co kryje noc?

redfall

Arkane udostępniło nowy zwiastun Redfall. Skłamałbym jednak, gdybym powiedział, że to najlepszy materiał wideo z gry. Tytułu jednak bym nie przekreślał!

Nowy zwiastun Redfall

„Zbliża się święto grozy i nie ma lepszego sposobu na upiorny nastrój, niż obejrzenie zwiastuna Redfall prezentującego najstraszliwszych krwiopijców z gry” twierdzą deweloperzy Redfall. Cóż, o ile poprzednie materiały wideo z produkcji, coraz bardziej zachęcały do zabawy, to ten wyszedł… przeciętnie.

Czytaj też: Kolejny element historii gier wideo zabezpieczony. Mamy wszystkie instrukcje gier PS2!

Redfall ukaże się wyłącznie na Xbox Series X|S oraz PC w 2023 roku. W dniu premiery w tytuł będzie można zagrać za darmo dzięki Xbox Game Pass i… wiecie, co? Nawet po tym materiale wideo nie przekreślałbym produkcji. Może on nie wyszedł, ale poprzednie zwiastuny są solidne, a opis gry zdecydowanie zachęca do jej sprawdzenia.

Czym jest Redfall?

Redfall to strzelanka z perspektywy pierwszej osoby rozgrywana w trybie współpracy w otwartym świecie stworzona przez Arkane Austin, wielokrotnie nagradzanych twórców gier „Prey” oraz „Dishonored”. Redfall kontynuuje tradycję studia Arkane w tworzeniu misternie dopracowanych otwartych światów i wciągających symulatorów, łącząc charakterystyczną rozgrywkę studia z elementami fabularnej strzelanki. Już samo to wystarczy, aby zachęcić do sprawdzenia tego tytułu, ponieważ deweloperzy rzeczywiście są mistrzami w tych kwestiach.

Czytaj też: PlayStation Plus październik 2022 wyciekł. Szykuje się spora kolekcja gier!

Redfall płynnie łączy elementy gry wieloosobowej i dla pojedynczego gracza, umożliwiając odkrywanie mrocznych tajemnic samodzielnie lub w maksymalnie czteroosobowym trybie współpracy. Członkowie drużyny mogą korzystać z różnorakiego wyposażenia i łączyć swoje atuty, szukając pomysłowych sposobów na powstrzymanie wampirzej apokalipsy. Gromadząc różnorodny arsenał broni i ulepszając swoją postać przy pomocy wyjątkowych umiejętności, możecie grać, jak chcesz: rzucać się w wir walki, skradać i łączyć różne mechaniki. Ja pewnie zagram jak w standardowe Dishonored – po cichu, do momentu, aż zostanę odkryty, a wtedy będę skakał już po całej planszy, aby jak najszybciej dotrzeć do celu.

By pokonać legion wampirów i ich fanatycznych wyznawców, wcielicie się w różnorodnych bohaterów, z których każdy posiada wyjątkową osobowość i specjalne umiejętności.

  • DEVINDER CROUSLEY: kryptozoolog i ambitny wynalazca. Uzbrojony w skonstruowaną własnoręcznie broń dąży do tego, by się wykazać.
  • LAYLA ELLISON: studentka inżynierii biomedycznej miejscowej uczelni, która odbywała staż w placówce badawczej. Tam miał miejsce okropny wypadek, po którym zyskała zdolności telekinetyczne.
  • REMI DE LA ROSA: niezwykle bystra inżynierka o specjalizacji wojskowej, która wiele lat życia spędziła na liniach frontu. Z pomocą swego mechanicznego pomocnika, Bribóna, pragnie pomóc ocalałym w Redfall.
  • JACOB BOYER: były snajper, który pracował dla prywatnej firmy wojskowej. Wskutek osobliwych zdarzeń w Redfall Jacob ma obecnie tajemnicze, wampiryczne oko i upiornego kruka, który nie odstępuje go na krok.