Dragon’s Dogma Dark Arisen odkryte przez graczy po zapowiedzi drugiej części

dragon's dogma

Capcom wiedział, że ich Dragon’s Dogma Dark Arisen jest produkcją niezwykle udaną, ale jednocześnie taką, która zaginęła w gąszczu innych gier. Tytuł wraca jednak do świadomości graczy dzięki zapowiedzi drugiej części.

Czym jest Dragon’s Dogma Dark Arisen?

Tytuł jeszcze z 2013 roku umknął Wasze uwadze? Czas na szybkie przypomnienie, czym jest ta produkcja. Gra Dragon’s Dogma Dark Arisen to wciągająca, pełna akcji i walki rozgrywka w ogromnym, otwartym świecie. Gracze rzucają się w wir przygód we wspaniałym, tętniącym życiem świecie wraz z trzema towarzyszami kierowanymi przez SI, zwanymi pionami. Każdy z tych partnerów staje się niezależnym uczestnikiem rozgrywki, wykazując się walecznością i umiejętnościami rozwijanymi z uwzględnieniem cech nabywanych od każdego z graczy. Gracze mogą udostępniać swoje piony w sieci i zgarniać nagrody w postaci skarbów, porad i wskazówek strategicznych, dzięki którym będą mogli pokonać budzących przerażenie wrogów. Piony można również pożyczać, gdy do ukończenia przeróżnych, pełnych wyzwań misji potrzebne są określone zdolności.

Czytaj też: Potężny Suzuki Escudo prawdopodobnie w Gran Turismo 7. Co jeszcze nadjeżdża?

Deweloperzy wyróżniają w swojej ulepszonej, pecetowej wersji gry następujące elementy:

  • Dynamiczna walka — możesz pokonać czworogłową Hydrę, dosiąść gryfa i latać w przestworzach oraz zabijać smoki i inne potwory, wyszukując ich słabości.
  • Mnóstwo dodatków — wszystkie opublikowane dotąd pakiety zawartości do pobrania, premie za zamówienie przedpremierowe, materiały na wyłączność, a ponadto rozszerzenie Dark Arisen. W grze poznasz cieszący się powszechnym uznaniem system walki i rozbudowany system modyfikacji oraz niezmierzone podziemne królestwo pełne przerażających potworów.
  • Niezliczone możliwości modyfikacji — dziewięć dróg rozwoju z mnóstwem przeróżnych umiejętności, możliwość modernizowania i ulepszania pancerza oraz piony, które można szkolić pod kątem ulubionego stylu walki.
  • Oszałamiająca grafika — piękna grafika w wysokiej rozdzielczości o podwyższonej szczegółowości.
  • Nowe osiągnięcia — 9 zupełnie nowych osiągnięć, zarówno dla nowych, jak i powracających fanów gry Dragon’s Dogma! Przygotuj się na fascynującą podróż w najodleglejsze zakątki wyspy Bitterblack…

Do tego warto wiedzieć, iż gra otrzymała swoje anime, które obejrzeć możecie na Netflixie.

Dragon’s Dogma Dark Arisen kroczy na szczyt?

Niedawna zapowiedź Dragon’s Dogma 2 przysłużyła się popularności pierwszej części. W Dragon’s Dogma Dark Arisen stale grało jednocześnie około tysiąca osób na Steam. Po ogłoszeniu nowej części – padł rekord ostatnich lat, gdy liczba graczy podskoczyła do 6582 osób bawiących się jednocześnie.

Czytaj też: Beta Overwatch 2 w końcu na konsolach. Co trzeba wiedzieć?

W okolicach premiery grało w ten tytuł ponad 27 tysięcy osób. Ostatni wynik na poziomie 6500 osób został ustanowiony jeszcze w lutym 2016 roku. Do powrotu do gry (lub spróbowania jej po raz pierwszy) na pewno zachęciła także spora przecena na Steam. Gra kosztuje w tej chwili tylko 20 złotych.