Reklama
aplikuj.pl

Dragon’s Dogma Dark Arisen odkryte przez graczy po zapowiedzi drugiej części

dragon's dogma

Capcom wiedział, że ich Dragon’s Dogma Dark Arisen jest produkcją niezwykle udaną, ale jednocześnie taką, która zaginęła w gąszczu innych gier. Tytuł wraca jednak do świadomości graczy dzięki zapowiedzi drugiej części.

Czym jest Dragon’s Dogma Dark Arisen?

Tytuł jeszcze z 2013 roku umknął Wasze uwadze? Czas na szybkie przypomnienie, czym jest ta produkcja. Gra Dragon’s Dogma Dark Arisen to wciągająca, pełna akcji i walki rozgrywka w ogromnym, otwartym świecie. Gracze rzucają się w wir przygód we wspaniałym, tętniącym życiem świecie wraz z trzema towarzyszami kierowanymi przez SI, zwanymi pionami. Każdy z tych partnerów staje się niezależnym uczestnikiem rozgrywki, wykazując się walecznością i umiejętnościami rozwijanymi z uwzględnieniem cech nabywanych od każdego z graczy. Gracze mogą udostępniać swoje piony w sieci i zgarniać nagrody w postaci skarbów, porad i wskazówek strategicznych, dzięki którym będą mogli pokonać budzących przerażenie wrogów. Piony można również pożyczać, gdy do ukończenia przeróżnych, pełnych wyzwań misji potrzebne są określone zdolności.

Czytaj też: Potężny Suzuki Escudo prawdopodobnie w Gran Turismo 7. Co jeszcze nadjeżdża?

Deweloperzy wyróżniają w swojej ulepszonej, pecetowej wersji gry następujące elementy:

  • Dynamiczna walka — możesz pokonać czworogłową Hydrę, dosiąść gryfa i latać w przestworzach oraz zabijać smoki i inne potwory, wyszukując ich słabości.
  • Mnóstwo dodatków — wszystkie opublikowane dotąd pakiety zawartości do pobrania, premie za zamówienie przedpremierowe, materiały na wyłączność, a ponadto rozszerzenie Dark Arisen. W grze poznasz cieszący się powszechnym uznaniem system walki i rozbudowany system modyfikacji oraz niezmierzone podziemne królestwo pełne przerażających potworów.
  • Niezliczone możliwości modyfikacji — dziewięć dróg rozwoju z mnóstwem przeróżnych umiejętności, możliwość modernizowania i ulepszania pancerza oraz piony, które można szkolić pod kątem ulubionego stylu walki.
  • Oszałamiająca grafika — piękna grafika w wysokiej rozdzielczości o podwyższonej szczegółowości.
  • Nowe osiągnięcia — 9 zupełnie nowych osiągnięć, zarówno dla nowych, jak i powracających fanów gry Dragon’s Dogma! Przygotuj się na fascynującą podróż w najodleglejsze zakątki wyspy Bitterblack…

Do tego warto wiedzieć, iż gra otrzymała swoje anime, które obejrzeć możecie na Netflixie.

Dragon’s Dogma Dark Arisen kroczy na szczyt?

Niedawna zapowiedź Dragon’s Dogma 2 przysłużyła się popularności pierwszej części. W Dragon’s Dogma Dark Arisen stale grało jednocześnie około tysiąca osób na Steam. Po ogłoszeniu nowej części – padł rekord ostatnich lat, gdy liczba graczy podskoczyła do 6582 osób bawiących się jednocześnie.

Czytaj też: Beta Overwatch 2 w końcu na konsolach. Co trzeba wiedzieć?

W okolicach premiery grało w ten tytuł ponad 27 tysięcy osób. Ostatni wynik na poziomie 6500 osób został ustanowiony jeszcze w lutym 2016 roku. Do powrotu do gry (lub spróbowania jej po raz pierwszy) na pewno zachęciła także spora przecena na Steam. Gra kosztuje w tej chwili tylko 20 złotych.