Reklama
aplikuj.pl

E36 na zaśnieżonym parkingu to nie drift. Jak latać bokiem w NFS Unbound?

nfs unbound

Deweloperzy NFS Unbound chyba mogą powoli odtrąbić sukces. Pierwsze opinie graczy na temat produkcji są bardzo pozytywne. Teraz autorzy dają rady, jak poprawić swoje umiejętności driftu w grze.

Drift w NFS Unbound

Jeśli chodzi o jazdę bokiem, to gracz decyduje, jak zacznie drift. Wybierać możemy pomiędzy zaciągnięciem hamulca i wciśnięciem gazu do dechy (domyślnie włączone) lub samym hamulcem i samym gazem. Poświęćcie trochę czasu na zapoznanie się z menu i eksperymentowanie z tymi stylami, aby zobaczyć, który pasuje Wam najbardziej.

Czytaj też: Fabularny dodatek do Metro 2033 Redux od fanów dla fanów

Jeśli wybierzecie metodę hamowania, wejdziecie w zakręt czysto i zdecydowanie. Jest to niezawodna, ale niezbyt szybka metoda. Metoda z dociśnięciem gazu umożliwia najpłynniejszą jazdę bokiem przy zachowaniu największej możliwej prędkości w trakcie pokonywania zakrętu, jednak prawidłowe jej zastosowanie wymaga większej precyzji. Możecie też pójść w stronę oldschoolu i zaciągnąć hamulec ręczny, aby wejść w drift niezależnie od wybranej opcji. Nie będzie to najszybsza metoda, ale zagwarantuje ostry zakręt, co idealnie sprawdzi się, gdy zdarzy się Wam źle ocenić wjazd.

Rady drifterskie do NFS Unbound

Deweloperzy gry mają kilka rad dla nowych graczy NFS Unbound:

Zapoznaj się

Początkujący drifterzy powinni sprawdzić samouczek na początku gry, by poprawić swoje umiejętności. Rozpoczynanie driftu hamowaniem jest zalecane jako najłatwiejszy schemat sterowania do opanowania dla większości graczy. Nie hamuj jednak zbyt długo, ponieważ im dłużej hamujesz, z tym mniejszym impetem pokonujesz zakręt.

Jedź bokiem

Szukasz bardziej wymagającego sposobu na jazdę bokiem w Need for Speed™ Unbound? Rozpoczynanie driftu wciśnięciem gazu do dechy zapewnia większą kontrolę i oznacza, że poświęcasz mniej prędkości podczas pokonywania zakrętu. Zapewnia to płytkie drifty, pozwalające wyprzedzać rywali na każdym zakręcie!

Czytaj też: Niewyobrażalnie dobry PlayStation Plus grudzień 2022!

Zdobądź przewagę

Użyj driftu, aby zapełnić licznik doładowania nitro i zostawić rywali w tyle, wychodząc z zakrętu z pełnym rozpędem. Użycie go we właściwym momencie sprawi, że nikt cię nie prześcignie, jednak jeśli użyjesz go zbyt wcześnie, konsekwencje mogą być opłakane.

Podkręć swój drift

Prawdziwi drifterzy zdzierają swoje opony do zera. Zawiń do garażu, zamontuj parę nowych ulepszeń i podkręć potencjał driftowy swojej fury.