Dron Noa od Acecore zachwyca nie tylko baterią

Dron Noa od Acecore, Noa Acecore, dron Noa, profesjonalny dron

Nie trzeba być specjalnym ekspertem, żeby rozróżniać drony stricte konsumenckie od tych przeznaczonych na profesjonalny rynek… a na ten właśnie zmierza dron Noa od Acecore.

Wyprodukowany przez holenderską firmę Acecore Technologies, Noa jest dronem wyposażonym w sześć 711-mm wzmocnionych śmigieł z włókna węglowego, które buduje również jego korpus. Same wirniki oraz ich silniczki są skierowane w dół, dzięki czemu ten model radzi sobie nawet z srogimi ulewami.

Za śmigłami stoi jeszcze więcej ciekawostek, jako że ich ramiona zostały wydrążone w celu ułatwienia przepływu chłodzącego cały osprzęt powietrza. Dzięki temu Noa może latać w otoczeniu o temperaturze sięgającej nawet 50ºC. Idąc dalej zarówno ramiona, jak i śmigła można zdjąć w celach transportowych, a czworonożne podwozie drona chowa się podczas lotu (via New Atlas).

Noa przyjął na swój pokład w sumie cztery akumulatory litowe, co zapewnia mu nawet godzinę lotu bez jakiegokolwiek ładunku. Dodatek prostej kamery zrzuca ten czas do około 40 minut, a 12-kilogramowego bydlaka do 25 minut. Za sygnał odpowiadają z kolei dwie anteny GNSS.

Czytaj też: Brak reakcji doprowadzi do tragedii – PIIT o podpaleniu nadajników

Producenci filmów, geodeci, inspektorzy linii energetycznych i inni potencjalni klienci mogą teraz zamówić Noa za pośrednictwem strony internetowej Acecore Technologies.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News