WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Dron Noa od Acecore zachwyca nie tylko baterią

Nie trzeba być specjalnym ekspertem, żeby rozróżniać drony stricte konsumenckie od tych przeznaczonych na profesjonalny rynek… a na ten właśnie zmierza dron Noa od Acecore.

Wyprodukowany przez holenderską firmę Acecore Technologies, Noa jest dronem wyposażonym w sześć 711-mm wzmocnionych śmigieł z włókna węglowego, które buduje również jego korpus. Same wirniki oraz ich silniczki są skierowane w dół, dzięki czemu ten model radzi sobie nawet z srogimi ulewami.

Za śmigłami stoi jeszcze więcej ciekawostek, jako że ich ramiona zostały wydrążone w celu ułatwienia przepływu chłodzącego cały osprzęt powietrza. Dzięki temu Noa może latać w otoczeniu o temperaturze sięgającej nawet 50ºC. Idąc dalej zarówno ramiona, jak i śmigła można zdjąć w celach transportowych, a czworonożne podwozie drona chowa się podczas lotu (via New Atlas).

Noa przyjął na swój pokład w sumie cztery akumulatory litowe, co zapewnia mu nawet godzinę lotu bez jakiegokolwiek ładunku. Dodatek prostej kamery zrzuca ten czas do około 40 minut, a 12-kilogramowego bydlaka do 25 minut. Za sygnał odpowiadają z kolei dwie anteny GNSS.

Czytaj też: Brak reakcji doprowadzi do tragedii – PIIT o podpaleniu nadajników

Producenci filmów, geodeci, inspektorzy linii energetycznych i inni potencjalni klienci mogą teraz zamówić Noa za pośrednictwem strony internetowej Acecore Technologies.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News