Reklama
aplikuj.pl

Druk części turbin wiatrowych. Nowy zakład firmy General Electric ma to umożliwić

Druk części turbin wiatrowych, nowy zakład firmy General Electric ma to umożliwić

Firma General Electric chce wejść na nowy poziom wykorzystania druku części do turbin wiatrowych po tym, jak właśnie otworzyła nowy zakład druku 3D w stanie Nowy Jork. W nich będą realizowane badania mające zapewnić światu nowe metody drukowania 3D betonowych fundamentów turbin wiatrowych w celu obniżenia kosztów i przyspieszenia wdrażania zielonej energii.

General Electric otworzyło nowy zakład, który pozwoli na druk części turbin wiatrowych

Nadzieja pokładana w tym zestawie obejmuje opracowanie sposobów drukowania betonowych podpór na farmach wiatrowych, co znacznie ograniczy kosztowny transport prefabrykowanych betonowych podstaw do poszczególnych instalacji. Nic więc dziwnego, że w dobie kierowania się ku energii odnawialnej ośrodek badawczy jest częściowo finansowany z dotacji Departamentu Energii USA.

Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z firmą GE Renewable Energy nad tą innowacyjną technologią druku 3D, która ma szansę zmienić sposób wykorzystania tego zasobu. Dzięki amerykańskim wieżom montowanym na miejscu możemy obniżyć koszty, pokonać przeszkody logistyczne i przyspieszyć realizację naszych celów

– powiedział Alejandro Moreno, zastępca asystenta sekretarza Departamentu Energii USA ds. energii odnawialnej.

Czytaj też: Nikt i nic nie skacze tak wysoko, jak ten wyjątkowy robot skoczek o kosmicznym potencjale

Zespół pracujący w zakładzie liczy co najmniej 20 osób, które będą udoskonalać technologię w celu wprowadzenia jej na rynek, a pierwsze wydruki na miejscu spodziewane są za około pięć lat. Samo przyjęcie nowych technologii i innowacji będzie kluczowym czynnikiem decydującym o tym, czy Stany Zjednoczone będą w stanie zrealizować cele klimatyczne administracji Bidena, zakładające produkcję energii elektrycznej bez emisji dwutlenku węgla do 2035 roku oraz gospodarkę neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 roku.