WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

DualShock 4 i PlayStation 5. Które gry działają w taki sposób?

DualShock 4 i PlayStation 5. Które gry działają w taki sposób?

Sony przedstawiło szczegóły dotyczące nowej generacji konsol i starych akcesoriów. Dowiedzieliśmy się dzięki temu czy i jak to wszystko będzie działać?

Sony powoli ujawnia wszelkie tajemnice PlayStation 5. Co prawda, robi to bardzo wolno i niektórzy woleliby znać już wszelkie informacje na temat nowych urządzeń, ale… w sumie to po co? Czy coś zmieni to, że będziemy wiedzieli coś więcej wcześniej?

Przejdźmy do ujawnionych informacji. Tym razem skupiono się na akcesoriach do PlayStation 5, które działały z PlayStation 4. Jak zapewne niektórzy pamiętają – DualShock 3 z PS3 nie działa z PS4. A jak będzie z DualShock 4 z PS4 i jego współpracą z PS5?

Czytaj też: Dialogi Cyberpunk 2077 zmuszą nas do machania głową

Okazuje się, że tym razem pad będzie działał z PS5! Będzie to jednak w pewien sposób ograniczone. PlayStation 5 jest w stanie uruchamiać większość gier z PS4 i to właśnie w te produkcje zagramy na padach z PlayStation 4 i PlayStation 5. Gry przeznaczone na PlayStation 5 nie będą już możliwe do sterowania za pomocą DualShock 4.

A inne akcesoria? Licencjonowane kierownice, arcade sticki, drążki do gier lotniczych – będą działały z PS5. Zestawy słuchawkowe Platinum oraz Gold – również będą bez problemów działały. PlayStation Move oraz PlayStation VR Aim Controller zadziałają z grami PlayStation VR na PS5.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News