Reklama
aplikuj.pl

Rosjanie udowadniają, że 4+4=6. Połączyli dwa silniki w sześciocylindrową jednostkę

połączyli dwa silniki w sześciocylindrową jednostkę, dwa silniki w sześciocylindrową jednostkę

Panowie z Garage 54 w przeszłości przecięli silnik na pół i sprawdzili, czy zadziaławskrzeszyli zakopany silnik po roku pod ziemiąpomalowali samochód myjką ciśnieniową i uwięzili BMW 3 w lodzie, aby później spróbować go odpalić. Ostatnim razem zapewnili starej Ładzie podwójne zawieszenie, a dziś połączyli dwa jednorzędowe silniki o czterech rdzeniach w jedną rzędową jednostkę o sześciu cylindrach.

Rosjanie połączyli dwa silniki w sześciocylindrową jednostkę

Materiał jest wyjątkowy z dwóch względów. Po pierwsze, dotyczy budowania silnika z dwóch innych, a po drugie, pomija spodziewaną próbę stworzenia V8 na rzecz sześciocylindrowego silnika rzędowego. Powód ku temu jest prosty „stworzenie V8 nie byłoby tak interesujące” z tych dwóch czterocylindrowych silników rzędowych z samochodów Lada 2021.

Mechanicy z kanału Garage54 dokonali operacji w dosyć oczekiwany sposób. Najpierw przerobili jeden z silników na dwucylindrowy, a następnie przyspawali go do oryginalnego silnika i to samo zrobili z wałem korbowym, obrabiając na samym końcu spawy tak, aby wyglądały wręcz na oryginalne. Na potrzeby nowopowstałego silnika wykonano również większą skrzynię korbową.

Czytaj też: 90-konny silnik Cosworth z jednym cylindrem dał życie potężnej V10

Resztę magii pokroju rozdzielania zapłonu, synchronizację gaźników i dostosowywania rozrusznika udało się mechanikom wykonać. Teraz z kolei mają zamiar optymalizować pracę tego unikalnego silnika i finalnie zamontować go w samochodzie.