Reklama
aplikuj.pl

Dying Light 2 na konsolach? Klasa!

dying light 2

Techland w końcu zademonstrował nam, jak Dying Light 2 działa na konsolach. Oprócz tego otrzymaliśmy nowy, klimatyczny zwiastun produkcji.

Techland powoli kończy promocję Dying Light 2

Techland udostępnił już ostatni odcinek Dying 2 Know. Oryginalna formuła programu dla jednych była przegadana, a dla innych stanowiła przyjemne kilkanaście minut spędzonych przy nietypowym programie. Przez kilka odcinków dowiedzieliśmy się wielu informacji na temat gry i choć osobiście najbardziej lubię komunikację Sony (krótka przemowa, długi gameplay z komentarzem i kilka słów na zakończenie) to jednak cały projekt Techlandu oceniam raczej pozytywnie.

Czytaj też: Najczęściej pobierane gry z PlayStation Store. Kto był królem 2021?

Co zatem zobaczyliśmy w ostatnim odcinku Dying 2 Know? Techland między innymi zaprezentował nam premierowy zwiastun gry. To chyba najlepsze wideo z tej produkcji, jakie do tej pory mogliśmy zobaczyć. Moim zdaniem pierwszy raz tak bardzo udało się w materiale wideo pokazać, to że gra po części składa się z głębokich elementów fabularnych sprawiając, że produkcja staje się czymś na wzór nowych Assassin’s Creed – RPG akcji.

Konsolowe Dying Light 2

Jak Dying Light 2 wygląda na konsolach? Takie pytanie gracze zadawali sobie od dłuższego czasu. Techland pokazał grę tylko dziennikarzom, a Ci nie mogli pokazać rozgrywki z tej wersji produkcji, choć raczej wypowiadali się o niej pozytywnie. Teraz jednak podczas Dying 2 Know mogliśmy zobaczyć grę w ruchu.

Jako konsolowiec, przyznaję, że wygląda to bardzo dobrze. W przypadku poprzedniej generacji konsol widać trochę słabsze tekstury, ale rozdzielczość gry czy nieszalejący framerate zdają się być na naprawdę bardzo dobrym poziomie, którego szczerze się nie spodziewałem. Edycja gry na nową generację konsol, to już zupełnie klasa – 60 klatek na sekundę od razu rzuca się w oczy, a liczba detali robi wrażenie.

Czytaj też: PlayStation 5 wkrótce wstecznie kompatybilne z PS1, PS2, PS3 i PSP?

Czy czegoś możemy się tutaj przyczepić? Raczej jestem spokojny, ale zwróciłbym uwagę na dwie rzeczy. Po pierwsze, więcej materiałów z rozgrywki z konsol zostanie zaprezentowanych w tym miesiącu i mam nadzieję, że będą, to dłuższe fragmenty gry, abyśmy mogli zobaczyć, czy tytuł działa stabilnie. Drugą sprawą jest to, że Techland sprytnie wybrał na pokaz PlayStation 4, które jest mocniejsze od Xbox One oraz Xboxa One X, który jest mocniejszy od PlayStation 4 Pro. No i nie zobaczyliśmy gry na słabszym Xbox Series X. Pozostaje czekać na kolejne materiały, ale wstępnie wygląda to dobrze!