Reklama
aplikuj.pl

PlayStation 5 wkrótce wstecznie kompatybilne z PS1, PS2, PS3 i PSP?

playstation 5

Powraca temat wstecznej kompatybilności PlayStation 5. Być może udało się stworzyć rozwiązanie umożliwiające uruchamianie klasycznych gier na nowej konsoli.

Project Spartacus na PlayStation 5 i PlayStation 4

Jakiś czasu temu słyszeliśmy informacje na temat tego, iż Sony zamierza przebudować swoją usługę PlayStation Plus. Informatorzy donosili o trzech poziomach abonamentu, które będą różniły się ceną i oferowanymi możliwościami. W najwyższym poziomie abonamentu miałaby pojawić się możliwość dostępu do wybranych, klasycznych gier z poprzednich generacji PlayStation, w tym z PlayStation Portable.

Czytaj też: Take-Two może sygnalizować GTA 6 w 2024 roku

Usługa miałaby być wprowadza w tym roku i niektórzy twierdzą, że coś się zaczyna w tym temacie dziać. Najpierw w Stanach Zjednoczonych, a teraz w Wielkiej Brytanii sklepy otrzymały informacje o tym, iż powinny wycofać ze sprzedaży karty doładowujące konto PlayStation Now. Usługa streamingowa nie była nigdy dostępna na całym świecie i Sony miałoby ją teraz wycofywać, aby połączyć ją z PlayStation Plus. Oficjalne stanowisko Sony w sprawie wycofywania kart PlayStation Now głosi, iż firma chce oferować możliwość opłacania usług Sony za pomocą tradycyjnych kart doładowujących PlayStation Network.

Wsteczna kompatybilność PlayStation 5

Zanim jednak PlayStation umożliwi na konsoli PlayStation 5 uruchamianie gier z PS1, PS2, PS3 i PSP, to konsola… najpierw musi to potrafić. Oficjalnie sprzęt nie oferuje możliwości włączania takich produkcji, choć co ciekawe – wciąż pamiętam przedpremierowe przecieki insiderów, którzy byli wyjątkowo zaskoczeni tym, iż Sony nie przyznało się do tego, że sprzęt tak naprawdę jest częściowo gotowy do tego typu działań.

Czytaj też: Nie ma PS5 w sklepach? To może… PS4?

Temat wstecznej kompatybilności PlayStation 5 zdaje się być jednak… załatwiony. Nowy patent Marka Cernego, czyli głównego projektanta PlayStation 5 sugeruje, iż znalazł on sposób na rozwiązanie systemowe (a nie sprzętowe), które umożliwi włączanie klasycznych gier.

Wygaszania PlayStation Now, patenty na wsteczną kompatybilność, Project Spartacus – zdaje się, że w ostatnim czasie w Sony dzieje się naprawdę sporo. Ciekawe kiedy firma ujawni swoje plany. Informatorzy donoszą, że zbliża się nowe State of Play z masą ciekawych informacji. Może wtedy?