WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Na Google Pay będzie można dzielić rachunek

Niby dzielenie się płatnością za rachunek w Google Pay nie jest opcją, bez której nie można żyć, ale z pewnością okaże się przydatna. Na razie wprowadzono ją w Singapurze, jednak wygląda na to, że później Google umożliwi dostęp do tej opcji także reszcie świata.

Podziel rachunek w Google Play

Mieszkańcy Singapuru dostali możliwość dzielenia rachunku w Google Play. Jest to zupełnie nowa funkcja, dzięki której można podzielić płatność pomiędzy kilka osób, np. podczas kolacji na mieście ze znajomymi. Jest to bardzo wygodna opcja, którą od dłuższego czasu ma w swojej ofercie chociażby Revolut. Trzeba przyznać, że ułatwia życie. Wygląda na to, że mieszkańcy Singapuru stali się grupą testową, bo tylko tam dostępna jest opcja „Split a Bill”. Prawdopodobnie później dzielenie rachunku zostanie udostępnione także w innych krajach, jednak oficjalnie taka informacja jeszcze się nie pojawiła.

By można było podzielić rachunek każda ze stron musi korzystać z Google Pay. Wtedy opłatę wygodnie rozdzielimy w aplikacji, bez marnowania czasu na podawanie innym numeru konta i czekanie na zwrot pieniędzy. Chociaż nie jest to funkcja konieczna do życia, to z pewnością je ułatwi. Bo chyba każdy miał chociaż raz taką sytuację, że zapłacił za jedzenie kilku osób, a potem czekał i dopraszał się o przelewy.

Wydaje się więc, że wprowadzenie usługi w Singapurze ma tylko na zasadzie jej sprawdzenie, a potem Google zacznie udostępniać ją także w innych krajach. Ale kiedy? Tego nie wiadomo. Wiadomo jednak, że Google Pay staje się coraz popularniejszą metodą płatności, zwłaszcza w dobie pandemii, bo nie musimy już nawet wyjmować kart płatniczych.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News