Reklama

EA Access na Steam już wkrótce

EA Access, steam ea access

Abonament Electronic Arts na konkurencyjnej platformie? EA otwiera się dla graczy.

Electronic Arts zaczęło podążać drogą Microsoftu i wydaje swoje gry w innych sklepach cyfrowej dystrybucji. Dzięki takiej polityce – każdy kto chciał, mógł kupić Star Wars Jedi: Upadły Zakon na Steam. Origin nie był wymagany do transakcji.

Gdy Electronic Arts zapowiadało rozszerzenie swojego asortymentu na inne sklepy, wspomniało również, że abonament EA Access trafi również na platformę Valve. Dzięki temu takie tytuły jak Unravel Two, Dragon Age Inkwizycja czy Sea of Solitude (i wiele innych) byłoby możliwych do zagrania za pomocą jednej, małej opłaty.

Czytaj też: Unreal Engine 5 musiał został ulepszony, gdy Epic poznał szczegóły PS5

Kiedy jednak EA Access pojawi się na Steam? Od zapowiedzi w październiku 2019 minęło trochę czasu i zdaje się, że zbliża się kolejny moment kiedy Elektronicy mogliby ogłosić start abonamentu w sklepie Gabena.

Na 11 czerwca jest bowiem zaplanowany pokaz gier od Electronic Arts. EA Play Live 2020 to jedna z form substytutu tegorocznego E3, które nie mogło się odbyć. Podczas transmisji zobaczymy FIFĘ 21, NFL 21 i kilka innych produkcji. Istnieje szansa na to, że to będzie właśnie moment zapowiedzi startu abonamentu w sklepie Steam.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News