WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Volkswagen droczy się z nami nowymi Arteonami

Volkswagen droczy się z nami nowymi Arteonami

Volkswagen zaskoczył nas wszystkich swoim najnowszym zwiastunem w związku z Arteon 2021. Wiemy, że ten model Gran Turismo zostanie zaprezentowany w nowej odsłonie już 24 czerwca… i doczeka się wydania Shooting Brake.

Volkswagen Arteon, w związku z debiutem drugiej wersji nadwoziowej, przeszedł gruntowne odświeżenie. Samochód otrzymał zupełnie nową deskę rozdzielczą wraz z najnowszym systemem multimedialnym, co jeszcze lepiej pasuje do ekskluzywnego charakteru tego modelu.

Klaus Bischoff, szef designu zarówno Grupy Volkswagen, jak i marki Volkswagen powiedział :

Za sprawą Arteona Shooting Brake’a stworzyliśmy nowy rodzaj równowagi między prędkością, mocą i przestronnością.

Czytaj też: Obejrzyjcie jak przyspiesza 1750-konny SSC Tuatara

Więcej informacji otrzymamy już za trzy tygodnie, ale już teraz Volkswagen wyjawił, że wszystkie dostępne w Arteon 2021 silniki cechuje wysoka wydajność, którą udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii. Zaletą nowych zespołów napędowych ma być również duży moment obrotowy i niska emisja dwutlenku węgla.

Nie zabraknie też nowoczesnych systemów wspomagania kierowcy, jak np. Travel Assist, który zapewnia półautomatyczną jazdę. System zaprojektowano specjalnie z myślą o długich podróżach i prędkości do 210 km/h, przy której to będzie mógł przejąć takie funkcje, jak przyspieszanie, hamowanie i kierowanie – tyle że pod kontrolą kierowcy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News