Reklama

Spójrzcie na elektrycznego SUVa Hondy i dobrze go zapamiętajcie

e:concept Honda SUV EV koncept

Honda podczas tegorocznej Międzynarodowej Wystawie Motoryzacyjnej w Pekinie ujawniła swój zupełnie nowy koncept elektrycznego SUVa o prostej nazwie „e:concept”.

Jak twierdzi sam producent, e:concept jest dla firmy pokazem tego, co możemy oczekiwać w przyszłości, bo „wyznacza on kierunek przyszłego modelu do masowej produkcji”. To także pierwszy samochód elektryczny, który Honda wprowadzi do Chin.

San w sobie e:concept nie wygląda zbyt szalenie. Ba, przypomina projekt idealny do przekucia na model do masowej produkcji, dzierżąc ostre reflektory, rozciągające się po całej szerokości światła na przodzie i tyle, obłe, ewidentnie futurystyczne kształty i dosyć agresywne zderzaki. W gruncie rzeczy jednak to elektryczny SUV, który mógłby trafić do produkcji.

Projekt e:concept, to jednak nie tylko nadwozie, ale też pokaz funkcji i technologii, których dorobił się już producent. Jedną z nich jest Honda Sensing nowej generacji, czyli zaawansowany pakiet wspomagający kierowce, który teraz zapewnia lepsze rozpoznawanie, przewidywanie i reakcje w ruchu. E:concept, to też nowa generacja Honda Connect.

Czytaj też: Co nowego w Audi Q5 Sportback na 2021 rok?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News