Reklama

Elektryczny samochód Sony robi nam złudne nadzieje

Elektryczny samochód Sony, Elektryczny samochód Sony przyszłość, samochód Sony

Dziwne rzeczy dzieją się z motoryzacyjnymi podbojami firmy odpowiedzialnej za konsole PlayStation. Dziś bowiem na elektryczny samochód Sony padło zupełnie inne światło.

Elektryczny samochód Sony jednak nie powstanie?

Dla przypomnienia, wszystko rozpoczęło się w 2020 roku na targach CES. Wtedy Sony ujawniło Vision-S, koncepcyjnego elektrycznego sedana, który miał być tylko platformą pokazową dla technologii Sony, które firma chce sprzedawać innym producentom. Jednak ostatnio Sony rozpoczęło testy tego prototypu na drogach publicznych, budząc w nas ślepą nadzieję.

Czytaj też: Sprzedaż konsol PlayStation 5 przez Sony w pierwszym miesiącu
Czytaj też: Sony o cenie PS5 i nowych exach. To wszystko zaplanowano dawno temu
Czytaj też: Zwrot pieniędzy za Maneater. Sony oddaje pieniądze, bo gra jest w PS+

Jak jednak powiedział rzecznik Sony w rozmowie Car and Driver, firma „nie planuje masowej produkcji ani sprzedaży pojazdu”. Innymi słowy, wiadomości sprzed kilkunastu dni możemy włożyć między bajki, a szkoda, bo koncept Vision-S wygląda jak coś, co przyjęlibyśmy z otwartymi ramionami na rynku.

Czytaj też: Do wypożyczalni PLAY NOW trafią filmy Sony Pictures
Czytaj też: One Sony. Tajemniczy program Sony, z którego powstanie 10 filmów i seriali na podstawie gier
Czytaj też:
 Recenzja Sony Pulse 3D. Bezprzewodowe słuchawki do PlayStation 5

Najwidoczniej jednak dla Vision-S sprawa jest prosta – masowo produkowany odpowiednik nie powstanie, a my możemy liczyć tylko na zastosowanie testowanych obecnie na jego pokładzie technologii w innych samochodach.