Reklama
aplikuj.pl

Obejrzyjcie elektryczny samochód dostawczy Amazonu od Rivian w formie prototypu

elektryczny samochód dostawczy Amazonu, samochód dostawczy Amazonu, dostawczak Rivian

Dziś mamy okazję obejrzeć elektryczny samochód dostawczy Amazonu w wersji prototypowej. Odpowiada za niego wyjątkowa firma Rivian.

Elektryczny samochód dostawczy Amazonu

Ponad rok temu Amazon zamówił sto tysięcy elektrycznych samochodów dostawczych od Rivian, który niedawno pochwalił się ich oficjalną wersją. Teraz z kolei Rivian został zauważony podczas testowania swojej furgonetki w pobliżu zakładu firmy w Irvine w Kalifornii w ubiegłą sobotę. Tam zresztą firma prowadzi wiele operacji w towarzystwie siedzib wielu firm technologicznych.

Czytaj też: Rivian R1T kolejnym przykładem na to, że ludzie chcą elektrycznego pickupa
Czytaj też: Szczegóły o elektrycznym SUVie Rivian R1S
Czytaj też: Rivian stworzył specjalne elektryczne dostawczaki dla Amazonu

Zdjęcia przedstawiają elektryczny samochód dostawczy Amazonu z solidnym kamuflażem na przodzie i tyle w postaci płacht materiału. Pozostałe elementy nie zostały przysłonięte i w sumie nic w tym dziwnego, jako że to zwyczajny kawał prostopadłościennej blachy (via Electrek).

Te fotki wskazują, że Rivian albo nadal pracuje nad szczegółami projektu (które zmieniły się od wczesnych renderów), albo chce nadać swojemu projektowi nieco tajemniczości. Może to też być kwestia związana z elementami ozdobnymi, wskazującymi na Amazon, ponieważ ta firma może nie być jedynym odbiorcom tych elektrycznych dostawczaków.

Czytaj też: Nawet pomimo pandemii Rivian radzi sobie dobrze
Czytaj też:
Ten elektryczny pickup Rivian przekona Was do elektrycznej potęgi
Czytaj też:
Rivian Mesjaszem na rynku EV. Tym razem pomoże marce Lincoln

W ramach ostatniego testu elektryczny samochód dostawczy Amazonu ruszył na lokalną autostradę zapewne w celu wykazania możliwości jazdy z wysoką prędkością. Warto też zauważyć, że samochód ten ma ewidentnie niewielki prześwit, co może wskazywać albo na przemyślaną konstrukcję, jako że łatwiej wychodzić wchodzić do niższej furgonetki, albo po prostu na to, że był wypełniony po brzegi.