Reklama
aplikuj.pl

Oto Elantra N TCR, czyli wyścigowy Hyundai

Hyundai ujawnił właśnie swój nowy samochód w ciągle poszerzanej ofercie wyścigowych cacek, czyli model Elantra N TCR, który wykonał już 5000 kilometrów testów na kilku torach w całej Europie.

Firma podaje, że testy Elantra N TCR trwają już od trzech miesięcy zarówno w wersjach wytrzymałościowych, jak i nastawionych stricte na prędkość. Wiemy też, że ten samochód powinien trafić do klientów jeszcze w tym roku, ciesząc ich technologią i rozwiązaniami z doświadczeń, które Hyundai zdobył podczas tworzenia i30 N TCR oraz Velostera N TCR.

Elantra N TCR napędza 2-litrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem, współpracując z sześciobiegową, łopatkową skrzynią biegów, która jest zaprzęgnięta do przedniej osi. Nie znamy dokładnych liczb, ale przepisy TCR jasno wskazują na maksymalną moc około 340 koni i maksymalny moment obrotowy na poziomie 410 Nm.

Czytaj też: Przyspieszenie Forda Mustanga Mach-E GT dorównuje cacku Tesli

Zgodnie z przepisami TCR samochód będzie miał również przynajmniej 1265 kilogramów, łącznie z kierowcą i tradycyjnie okrojone wnętrze. Reszta szczegółów Elantra N TCR sprowadza się do masywnego skrzydła z tyłu, czy wybrzuszonych nadkoli.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News