Reklama
aplikuj.pl

Elektryczna Corvette powstaje, ale najpierw dostaniemy hybrydę

Elektryczna Corvette

Zarówno General Motors, czyli spółka posiadająca firmę Corvette, jak i sama firma, przestali ukrywać swoje rzeczywiste zamiary na elektryczną przyszłość. Pewne jest teraz, że w przyszłym roku zostanie wyprodukowany hybrydowy model kultowego amerykańskiego samochodu sportowego, a w pełni elektryczna Corvette już tak naprawdę powstaje.

Już teraz powstaje elektryczna Corvette, a Chevrolet sprzeda światu przepis na hybrydę już w 2023 roku

Nie obawiajcie się jednak, jeśli Wasze serce ciągle bije głównie dla silników spalinowych, bo pewne jest, że ten producent samochodów będzie nadal produkował tradycyjne modele z konwencjonalnymi układami napędowymi. Elektryczna przyszłość Corvette jest jednak nieunikniona i pewne jest, że pierwszy zelektryfikowany model świat otrzyma w 2023 roku, a ten w pełni elektryczny zadebiutuje „później”.

Czytaj też: Każdy właściciel pickupa F-150 z pewnością tego chce. Co właśnie opatentował Ford?

Szczegółów nie znamy, ale w swoim ogłoszeniu Mark Reuss, czyli szef General Motors ujawnił, że w nadchodzących elektrycznych modelach Corvette zostanie zastosowana technologia baterii Ultium firmy GM, która jest produkowana w USA i stanowi podstawę wielu nadchodzących pojazdów GM EV (m.in. Hummera EV).