Reklama
aplikuj.pl

Elektryczna deskorolka jadąca 50km/h? Evolve chce podbić rynek

Australijska firma Evolve zainspirowała się zarówno trendami ze świata motoryzacji, jak i własnymi doświadczeniami w tym zakresie. W ten sposób powstała elektryczna deskorolka, która robi niemałe wrażenie.

Wystarczy powiedzieć, że pojazd jest w stanie rozpędzić się do 50 kilometrów na godzinę. Wchodzi on w skład nowej serii Hadean i cechuje się obecnością podwozia wykonanego z kutego włókna węglowego. Zazwyczaj jest ono wykorzystywane na przykład w samolotach czy samochodach klasy premium. Specjaliści w branży porównują nowy model do serii GTR wprowadzonej przez Evolve przed dwoma laty.

Czytaj też: Deskorolka w 100% z odnowionego plastiku to coś, co może Was zainteresować

Najpierw przyszła pora na elektroniczne rowery, potem przeskoczyła ona na napędzane hulajnogi. Nic więc dziwnego, że z czasem i deskorolki musiały doczekać się swoich modyfikacji. Oczywiście tego typu rozwiązania nie są szczególnie nowe, ale w przypadku serii Hadean zdecydowanie możemy mówić o wejściu na nowy poziom. Zapewnia ona bowiem 20% szybszą jazdę i 30% większy zasięg, jeśli porównać osiągi z tymi oferowanymi przez GTR.

Elektryczna deskorolka od Evolve może osiągać prędkość 50 km/h i ma zasięg wynoszący 65 kilometrów

O ile poprzednia seria umożliwiała rozpędzenie się do 42 kilometrów na godzinę, tak tutaj możliwe jest osiągnięcie wartości niemal o 10 kilometrów na godzinę wyższych. Poza tym, pojemność akumulatora wzrosła o 37%, co zapewnia zasięg rzędu 65 kilometrów – wcześniej wynosił on 50 kilometrów.

Czytaj też: Nowy rewolucyjny sposób na recykling akumulatorów z pojazdów elektrycznych

W zestawie znajduje się również pilot sterowany przez Bluetooth, dzięki któremu można sterować przyspieszaniem i hamowaniem. Poza tym, umożliwia on kontrolowanie świateł, obejmujących zarówno sygnalizowanie hamowania, jak i niskiego poziomu baterii. Seria Hadean jest nawet dostępna w wersji…  bambusowej, zapewniającej większą elastyczność w czasie jazdy. Do wyboru są również koła, dostosowane do jazdy ulicznej bądź terenowej. Odstraszać może jedynie cena wynosząca 2899 dolarów (2549 dolarów w przypadku bambusowej deski), czyli około 10 tysięcy złotych.