Reklama
aplikuj.pl

Deskorolka w 100% z odnowionego plastiku to coś, co może Was zainteresować

recykling plastiku

Na platformie Kickstarter pojawiła się zbiórka związana z projektem deskorolki. Do jej budowy jest wykorzystywany plastik z recyklingu, który ma stanowić 100 procent nowego przedmiotu.

Autorzy zbiórki podkreślają, że każdego roku ludzkość produkuje ponad 350 milionów ton tworzyw sztucznych. Łącznie, od momentu ich wynalezienia, stworzyliśmy co najmniej 9 miliardów ton takich materiałów. Problem polega na tym, że choć 90% plastiku można byłoby poddać recyklingowi, to faktycznie robi się to w przypadku mniej niż 10% tego materiału.

Deskorolka z recyklingu to prawdziwie ekologiczne rozwiązanie

W efekcie na wysypiskach czy w środowisku naturalnym znajduje się wystarczająca ilość tworzyw sztucznych, które moglibyśmy ponownie wykorzystać. I opisywana deskorolka jest jednym z potencjalnych zastosowań. Autor twierdzi, że do wyprodukowania jednej sztuki potrzeba 1,8 kg plastiku, co przekłada się np. na 30 opakowań na płyty DVD/800 plastikowych widelców czy też 150 plastikowych butelek.

Czytaj też: Z tym enzymem recykling plastikowych butelek wejdzie na zupełnie nowy poziom

Czytaj też: Ten materiał może zrewolucjonizować proces recyklingu

Czytaj też: Rowery z aluminiowych kapsułek po kawie, czyli recykling do potęgi

Szczególnie interesujący jest fakt, iż pomysłodawcy chcą się dzielić swoim projektem, udostępniając jego założenia za odpowiednią opłatą (ok. 100 złotych). W zestawie znajdą się m.in. modele i schematy, które umożliwią druk deskorolki w 3D. Sama deska będzie jednak znacznie droższa, a jej cena wyniesie niemal 500 złotych.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News