WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nie za tanio, nie za drogo, czyli elektryczna hulajnoga Bird Air

Na rynku hulajnóg elektrycznych można zadowolić się tanimi modelami już od nieco ponad 1000 złotych, zanim sięgnie się po średnią półkę o podwójnym wręcz koszcie. Hulajnoga Bird Air jest tym samym swoistym złotym środkiem.

Model Air firmy Bird został wyceniony na 599 dolarów, czyli około 2250 złotych, aby uplasować się w cenowej niszy na rynku. Oczywiście ma to bezpośrednie przełożenie na samą specyfikację na czele z tradycyjną prędkością maksymalną rzędu 25 km/h. Chociaż silnik jest tajemnicą, powinien mieć do zaoferowania od 250 do 300 W mocy.

Za 25-kilometrowy zasięg na jednym ładowaniu w Bird Air odpowiada 180-Wh akumulator pracujący pod napięciem 36 watów. Ponownie więc standard, który sprowadza się do 13,6-kilogramowej hulajnogi z korpusem z aluminium lotniczego, zdolnej do radzenia sobie z użytkownikami do 100 kilogramów.

Czytaj też: Z elektrycznymi hulajnogami EcoSmart SUP Razor zapomnicie o nierównościach

Po stronie wyposażenia możemy liczyć na nie do przebicia opony bezdętkowe o średniej twardości, zestaw oświetlenia, wsparcie aplikacji na smartfona i „ponad 30 amerykańskich i międzynarodowych certyfikatów bezpieczeństwa, które [ponoć] sprawiają, że [Air Bird] są czymś więcej niż jakąkolwiek inną hulajnogą” (via Electrek).

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News