WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Elektryczną ofertę Audi zasili nowe supermini premium

Plany Audi z myślą o rynku elektrycznych samochodów sprowadzają się ponoć obecnie do nowego, w pełni elektrycznego modelu premium z nadwoziem supermini.

Informacje te czerpiemy z serwisu Auto Express, któremu co nieco wyjawił pracownik Audi – niejaki Fermín Soneira Santo. Według niego strategia firmy w ciągu najbliższych pięciu lat skupia się na EV na tyle, że kolejnym krokiem w stronę elektryczności będzie mały samochód oparty na platformie MEB grupy Volkswagena.

Architektura, na której ma bazować, jest znana jako MEB Entry i została odkryta podczas dorocznej konferencji Grupy VW zeszłej wiosny. Została ona zaprojektowana do pojazdów o długości około czterech metrów, które mają zawojować rynek stosunkowo przystępną ceną.

Fermín Soneira Santo zapytany, czy Audi skorzysta z MEB Entry i stworzy własny samochód elektryczny odpowiedział:

Tak, jest na horyzoncie. Nie jest jeszcze zaprojektowany, ale tak, mamy szansę opierać samochody na MEB, może jutro na MEB Entry. Mamy tak wiele różnych platform do wyboru i gdzie możemy mieć wkład.

Idąc dalej, serwis Auto Express postarał się nawet o rendery tego, jak może wyglądać małe Audi EV. Ci graficy zaczerpnęli inspirację ze szkicu wydanego przez Volkswagena na kartce świątecznej. Jeśli o strategię z tego typu modelem premium idzie, zdecydowanie ma ona sens.

Nowy model pozwoliłby Audi wykorzystać rosnący sektor rynku samochodów elektrycznych, w którym klienci są skłonni płacić więcej za produkty premium z wciąż skromnymi zasobami akumulatorów. Oczekuje się, że modele MEB Entry będą miały zasięg od 210 do 240 km.