Reklama

Elektryczna przyszłość Kii prezentuje się jasnych i szybkich barwach

Premiera Kia EV6, EV6 GT, Kia EV6 GT, premiera EV6 GT

Za każdym razem, kiedy znany producent ujawnia coś nowego, zastanawia nas, jak to coś będzie miało wpływ na przyszłość. Na szczęście po premierze EV6 GT nie zawodzi nas elektryczna przyszłość Kii.

Co przyniesie elektryczna przyszłość Kii?

Na pytanie postawione w nagłówku odpowiedział szef działu obsługi klienta i marki na całym świecie. Jasno wskazał na to, że wydajność w przypadku elektrycznych modeli Kia będzie czymś ważnym.

Czytaj też: Zdjęcia Kia Niro 2022 podczas testów

Ważne jest dla nas, aby nowe produkty, które zamierzamy wprowadzić na dedykowaną platformę, były spójne z marką pod względem elementów, które razem będą reprezentować wartości Kia. GT jest ważnym tego elementem.

Artur Martins w rozmowie z serwisem Auto Express

Dla lepszego zobrazowania sytuacji, warto przypomnieć specyfikację ujawnionego modelu Kia EV GT. Ten pierwszy dedykowany pojazd elektryczny firmy może i jest crossoverem, ale ma poziom mocy i osiągów typowy dla samochodów sportowych.

Wykorzystuje bowiem dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 585 koni mechanicznych i ogromnym, natychmiastowym momencie obrotowym rzędu 740 Nm. Razem z 77,4 kWh akumulatorem napędem AWD i elektronicznym mechanizmem różnicowym rozpędza to model do setki w 3,5 sekundy, a maksymalnie do 260 km/h.

Czytaj też: Wielka premiera Kia K8. Luksusowy sedan z nowym designem marki

W rozmowie padło również kilka słuch pochwały w stronę platformy E-GMP, która ponoć zapewnia większą elastyczność w ofercie. Na tak wielką, że Kia zdecydowała się wprowadzić oznaczenie GT, aby zaspokoić potrzeby bardziej entuzjastycznego tłumu klientów.