Reklama
aplikuj.pl

Wielka premiera Kia K8. Luksusowy sedan z nowym designem marki

Wielka premiera Kia K8, luksusowy sedan z nowym designem marki, premiera Kia K8, Kia K8,

Oto i ona – zupełnie nowa Kia K8, czyli nowa generacja wcześniej K7/Cadenza. Co ma do zaoferowania ten luksusowy sedan, który już za miesiąc trafi do sprzedaży w Korei Południowej?

Luksusowy sedan Kia K8

Teraz ten sedan Kii rozciąga się na 5015 milimetrów długości, oferując pierwszy wgląd w produkcyjną wersję samochodu marki, który sięga po nowy charakter designu. Ten przejawia się zwłaszcza w nowym logo i nietypowej osłonie chłodnicy oraz nowoczesnym wnętrzem, które rozpieści każdego luksusem i funkcjami za stosowną dopłatą. Nie zabrakło 12-calowego wyświetlacza head-up, system dźwiękowy Kia Meridian z 14 głośnikami, czy pary 12-calowych ekranów cyfrowych.

Czytaj też: Oto Kia EV6, która łączy elektryczny napęd i nowy design marki

Flagowy wariant Kii K8 jest napędzany 3,5-litrowym silnikiem benzynowym V6 o mocy 300 koni mechanicznych, czyli o 10 KM więcej względem poprzedniej generacji, co po stronie momentu obrotowego wynosi wzrost o 16 Nm, czyli do 359 Nm. Najważniejszą nowością jest dodanie układu napędu na wszystkie koła do tego wariantu z ośmiobiegowym automatem.

Ten zasili również K8 ze średniej półki, która będzie bazowała na czterocylindrowym, 2,5-litrowym układzie napędowym o mocy 197 KM i maksymalnym momencie obrotowym 248 Nm. Planowany jest również wariant podstawowy z silnikiem o pojemności 1,6 litra, który ma pojawić się w najbliższych miesiącach.

Czytaj też: Zdjęcia Kia Niro 2022 podczas testów

Ważnymi elementami składowymi Kii K8 jest przednie zawieszenie z kolumną MacPhersona i tylne zawieszenie wielowahaczowe, lepsze materiały wygłuszające, czy inteligentne siedzenie kierowcy.