Reklama
aplikuj.pl

Rajdowy Audi Sport Quattro doczekał się repliki

Audi Sport Quattro, replika Audi Sport Quattro, replika Sport Quattro

Rajdowy Audi Sport Quattro, to już nie tylko samochód, ale w rzeczywistości część historii sportów motorowych z lat 80. XX wieku. Dlatego jego replika jest tak fantastyczna.

Replika Audi Sport Quattro

Replika samochodu rajdowego Audi Sport Quattro została skonstruowana po to, aby pozwolić ponownie przeżyć chwile rajdów grupy B. Odpowiada za niego zespół LCE High Performance w Niemczech, który wie co nieco na temat budowy szybkich samochodów.

Czytaj też: Zdjęcia Audi Q4 E-Tron z testów w Szwecji
Czytaj też: Audi ujawnia prototyp dla elektrycznego sedana E-Tron GT
Czytaj też: Obejrzyjcie jak Nurburgring zalicza Audi RS6 Avant 2020

https://www.youtube.com/watch?v=aZFtPI0j-r0

Ten wycenił swoje najnowsze dzieło na całe 189000 euro, czyli prawie 850 tysięcy złotych. Nie jest to jednak zła cena, jako że prawdziwe Audi Sport Quattro można kupić za ponad półtora miliona. W przypadku repliki jest więc znacznie taniej, a wbrew pozorom, nie tracimy wiele, bo nawet kolorki się zgadzają.

Czytaj też: Audi SQ5 TDI 2021 zaliczyło premierę
Czytaj też: Czy doczekamy się premiery Audi RS Q5?
Czytaj też: Sedan Audi RS3 wyszpiegowany na Nurburgring

Na szczęście replika Audi Sport Quattro nie jest też uboższa o osiągi. Napędza ją turbodoładowany silnik rzędowy o pięciu cylindrach z możliwością przełączania się między 400 i 600 KM. Ten jest zaprzężony z manualną skrzynią biegów z krótkimi przełożeniami i legendarnym napędem na cztery koła Quattro.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News